Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.21 19:50

Slovakijos prezidentas apsisprendė patvirtinti naująją vyriausybę

BNS 2018.03.21 19:50

Slovakijos prezidentas Andrejus Kiska trečiadienį pareiškė tvirtinąs naująjį ministrų kabinetą, ankstesniam ministrui pirmininkui atsistatydinus dėl skandalo, kilusio dėl žurnalisto nužudymo.

„Aš nusprendžiau rytoj paskirti poną (Peterį) Pellegrini į ministro pirmininko postą ir priimsiu jo siūlymus dėl kandidatų į naujosios vyriausybės narius“, – pareiškė A. Kiska žurnalistams.

Praėjusią savaitę P. Pellegrini buvo parinktas vadovauti trijų partijų koalicijos vyriausybei vietoje Roberto Fico, šiam atsistatydinus, kai Jano Kuciako nužudymas išprovokavo antivyriausybinius protestus ir padidino susirūpinimą dėl žiniasklaidos laisvės bei korupcijos Slovakijoje.

Antradienį A. Kiska atsisakė patvirtinti naująją vyriausybę, pasiūlytą paskirtojo premjero Peterio Pellegrini, nes nesutarė dėl kandidato į vidaus reikalų ministro postą.

Ir trečiadienį A. Kiska sakė nesąs visiškai patenkintas naujuoju P. Pellegrini kandidatu, bet patvirtinsiąs vyriausybę ketvirtadienį. Jis dar pažymėjo, kad vyriausybei teks gerokai pasistengti, kad pelnytų visuomenės pasitikėjimą.

27 metų J. Kuciakas ir jo bendraamžė sužadėtinė Martina Kusnirova praėjusį mėnesį buvo rasti nušauti savo namuose netoli Bratislavos.

Pasak policijos, „labiausiai tikėtina“, kad J. Kuciako mirtis yra susijusi su jo žurnalistiniu tyrimu ir jau po mirties jo darbdavio paskelbtu straipsniu apie Slovakijos aukščiausio rango politikų ryšius su liūdnai pagarsėjusia Italijos mafija „Ndrangheta“.

Pastaruoju metu buvusių mitingų rengėjai skelbia rengsią naujus protestus penktadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi