Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.15 15:21

JAV moksleiviai protestavo reikalaudami griežtesnių ginklų kontrolės įstatymų

Nacionalinio masto Jungtinių Amerikos Valstijų moksleivių protesto akcija surengta dėl žudynių Parklando mieste Floridoje privertė Kongresą imtis pirmų realių žingsnių siekiant sustabdyti tokius tragiškus incidentus, bet vargu, ar reikš kokį nors didelės galios ginklų ribojimą.

Nacionalinio protesto iniciatoriai – Parklando mokyklos Floridoje moksleiviai paragino visus Amerikos vyresniųjų klasių mokinius bent 17 minučių palikti klases, kad būtų pagerbtas čia prieš mėnesį nužudytų 17 mokinių ir mokytojų atminimas. 

„Neplanavau, kad mano sūnus taps aktyvistu būtent tokiu būdu, bet esu patenkinta, kad vaikai atrado savo balsą, ir gerai, kad tai juos skatina, nes dabar jiems tikrai nelengva“, – teigia Parklando mokyklos moksleivio mama Rosemary Jensen.

Protesto akcijose visose Jungtinėse Valstijose dalyvavo daugiau kaip 3 tūkst. mokyklų mokiniai – nuo Floridos iki Aliaskos. Šalyje, kur teisę turėti ginklą užtikrina konstitucija, kai kuriose vietose, pavyzdžiui, skurdžiuose Čikagos rajonuose tai virto tikra bėda.  

Amerikos moksleiviai vienijasi su šūkiu – „Užteks“ tokių dalykų ir reikalauja ko nors imtis, bet tai nėra taip paprasta, nes prekiautojai ginklais, tvirtinantys, kad ginklai patys nešaudo, visais būdais gina šį pelningą verslą. Reikia nepamiršti, kad paprasčiausias pusiauatomatinis ginklas, iš kurios šaudė 19-metis Parklando žudikas, kainuoja daugiau nei moderniausias išmanusis telefonas.

Daugiau apie tai – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi