Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.02 20:30

JT žmogaus teisių komisaras įspėjo Sirijos lyderius

ELTA 2018.03.02 20:30

Sirijos civilių puolimas sukilėlių kontroliuojamoje Rytų Gutoje gali būti laikomas nusikaltimu žmogiškumui, penktadienį įspėjo Jungtinių Tautų (JT) vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Zeidas Ra'adas Al Husseinas, kol vyriausybės pajėgos ir toliau bombardavo netoli Damasko esantį anklavą.  

Naujos atakos surengtos nepaisant Sirijos sąjungininkės Rusijos paskelbtų kasdien po kelias valandas trunkančių paliaubų.

Ženevoje vykusiuose skubiuose JT Žmogaus teisių tarybos debatuose, vyriausiasis komisaras Z. R. Al Husseinas teigė: „Realu, kad tai, ką matome Rytų Gutoje ir kitur Sirijoje, yra karo nusikaltimai ir net nusikaltimai žmogiškumui“.

„Galbūt teisingumo girnos lėtos, bet jos mala“, – sakė Z. R. Al Husseinas, įspėdamas kaltininkus, kad anksčiau ar vėliau jiems už savo veiksmus teks atsakyti prieš teismą.

Nors komisaras pažymėjo, kad Rytų Gutoje įsitvirtinę sukilėliai taip pat ne kartą puolė Damaską, daugiausia dėmesio jis skyrė „nepaliaujamoms“ atakoms sukilėlių anklave, kur, be kita ko, pastarosiomis dienomis buvo subombarduota 17-a sveikatos priežiūros įstaigų.

Žmogaus teisių tarybai priklausančios Vakarų šalys pateikė rezoliucijos projektą, pasmerkiantį vyriausybės atakas Rytų Gutoje ir reikalaujantį visoje Sirijoje nedelsiant įvesti mėnesio trukmės paliaubas. To paties siekė ir JT Saugumo Taryba.

Šią savaitę svarbiausia Sirijos režimo sąjungininkė Rusija paskelbė, kad Rytų Gutoje kasdien bus įvedamos penkias valandas truksiančios paliaubos, kurių metu civiliams esą bus sudarytos sąlygos palikti anklavą.

Tačiau nuo pat antradienio, kai prasidėjo paliaubos, vietos aktyvistai pranešdavo apie vis naujas vyriausybės pajėgų atakas šiame regione. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi