Pasaulyje

2018.02.25 22:10

Š. Korėjos bendravimo atšilimas buvo laikinas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.25 22:10

Olimpinių žaidynių uždarymas gali baigti dar vieną trumpą atšilimo laikotarpį tarp abiejų Korėjų. Kitaip negu per atidarymą, Šiaurės ir Pietų delegacijos jau žygiavo atskirai. Penktadienį Donaldo Trumpo įvestas naujas sankcijas Pchenjanas pavadino provokacija ir vėl perspėjo dėl karo, jei būtų įvesta jūrų blokada. 

Stebėti uždarymo atvyko jau ne Kim Jong-Uno sesuo, bet buvęs karinės žvalgybos vadas, kaltinamas dėl mirtinų atakų prieš Pietų Korėją. Jis pasiūlė Amerikai derybas, bet su prezidento dukterimi Ivanka Trump nebendravo.

Daugelis laiko įžeidimu, kad į „Taikos žaidynių“ uždarymą Pchenjanas atsiuntė buvusį karinės žvalgybos vadą Kim Jong-Chulą, Pietuose įtrauktą į juoduosius sąrašus. Tai jis laikomas kaltas dėl dviejų akiplėšiškų atakų prieš 8-erius metus: Pietų Korėjos salos apšaudymo pabūklais – žuvo keturi civiliai – ir povandeninio laivo paskandinimo. Žuvo 46 jūreiviai.

Didžiausias išmėginimas laukia jau po kelių savaičių: didžiulės, kasmet rengiamos JAV ir Pietų Korėjos pratybos. Jos atidėtos dėl žaidynių, bet kaskart sukelia Šiaurės Korėjos įniršį, esą rengiamasi puolimui. Tik šįkart tai gali būti arčiau tiesos.  D. Trumpas perspėjo, kad jei naujos sankcijos nesuveiks – laukia antras etapas.

Plačiau apie tai – Vykinto Pugačiausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt