Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.21 14:46

JT vadovas reiškia „didžiulį susirūpinimą“ dėl smurto Rytų Gutoje

BNS 2018.02.21 14:46

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas antradienį išreiškė „didžiulį susirūpinimą“ dėl augančio smurto Sirijos Rytų Gutos regione.

JT vadovas šį pareiškimą paskelbė, kai per antrą dieną iš eilės vykdytą Rytų Gutos bombardavimą žuvo daugiau nei 100 civilių.

A. Guterresas paragino visas šalis laikytis pagrindinių humanitarinės teisės principų, vienas kurių yra civilių asmenų apsauga.

„Generaliniam sekretoriui labai neramu dėl blogėjančios situacijos Rytų Gutoje ir pražūtingo poveikio civiliams“, – sakė JT atstovas spaudai Stephane'as Dujarricas.

Per Sirijos ir Rusijos aviacijos smūgius sukilėlių kontroliuojamoje Rytų Gutoje antradienį žuvo mažiausiai 106 civiliai, tarp jų 19 vaikų, pranešė padėtį šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija „ Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Pirmadienį per antskrydžius žuvo 127 sirai.

„Beveik 400 tūkst. žmonių Rytų Gutoje tapo aviacijos, artilerijos ir raketų smūgių taikiniais“, – sakė S. Dujarricas.

Apsupti Sirijos vyriausybės pajėgų, žmonės Rytų Gutoje „gyvena ekstremaliomis sąlygomis, įskaitant badą“, kalbėjo jis.

A. Guterresas priminė, kad Rytų Guta yra viena iš vadinamųjų deeskalacijos zonų, dėl kurių įsteigimo sutarė Rusija, Iranas bei Turkija, ir paragino šalis vykdyti savo įsipareigojimus šiuo klausimu.

Tuo tarpu JT Saugumo Taryboje toliau vyksta derybos dėl rezoliucijos projekto, raginančio paskelbti 30 dienų paliaubas, kad būtų galima gyventojams pristatyti būtiną humanitarinę pagalbą ir evakuoti sužeistuosius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi