Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.08 22:45

Tikėjimas yra „centrinis“ dalykas amerikiečių gyvenime, pareiškė D. Trumpas

BNS 2018.02.08 22:45

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį per savo surengtus maldos pusryčius pareiškė, kad tikėjimas yra „centrinis (dalykas) amerikiečių gyvenime ir laisvėje“.  

Per kasmet vykstantį renginį, kuriame dalyvauja įstatymų leidėjai, religiniai lyderiai ir kiti aukštas pareigas užimantys asmenys, D. Trumpas pažymėjo, kad JAV įkūrėjai Nepriklausomybės Deklaracijoje paminėjo „mūsų Kūrėją“, o ant dolerių banknotų užrašyta „Mes tikime Dievu“.

„Prie širdies padėję rankas tariame Ištikimybės priesaiką ir skelbiame, kad Dievo valia esame viena tauta“, – sakė JAV prezidentas.

D. Trumpo teigimu, teises amerikiečiams suteikė ne žmogus, o „mūsų teisės atėjo iš mūsų Kūrėjo“.

„Kad ir kas nutiktų, jokia žemiška jėga negali tų teisių atimti“, – sakė jis per 66-uosius Nacionalinius maldos pusryčius, ketvirtadienį surengtus Vašingtono viešbutyje „Hilton“.

JAV prezidentas taip pat sakė, kad mato „Dievo meilės jėgą“ Amerikos žmonėse, ypač jiems reaguojant į neseniai šalį sukrėtusius uraganus ir masines šaudynes.

„Visi galime būti visų herojais“, – sakė. D. Trumpas, kurio kalba truko apie 15 minučių.

Tarp Maldos pusryčių svečių buvo ir aukšto rango respublikonų kongresmenas Steve'as Scalise'as, kuris praėjusiais metais buvo sunkiai sužeistas prisiekusio D. Trumpo kritiko, ir Kongreso juodaodžių frakcijos pirmininkas Cedricas Richmondas. Renginį malda pradėjo Ruandos pirmoji ponia Jeannette Kagame.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi