Pasaulyje

2018.02.06 20:40

Maldyvų Aukščiausiasis Teismas atšaukė nurodymą paleisti politinius kalinius

BNS 2018.02.06 20:40

Maldyvų Aukščiausiasis Teismas antradienį atšaukė nurodymą paleisti devynis politinius kalinius – kitą dieną po to, kai prezidentas Abdulla Yameenas paskelbė nepaprastąją padėtį ir areštavo du aukščiausio rango teisėjus.

Likę trys Aukščiausiojo Teismo teisėjai paskelbė pareiškimą, kad „atsižvelgdami į prezidento pareikštą susirūpinimą“, anuliuoja įsakymą paleisti politinius kalinius.

Pradiniu Teismo sprendimu, kurį vasario 1 dieną pasirašė visi penki teisėjai, buvo panaikintas taip pat ir buvusio prezidento, opozicijos lyderio Mohamedo Nasheedo teistumas dėl terorizmo.

Manyta, kad šis netikėtas Teismo sprendimas sudaro sąlygas M. Nasheedui grįžti iš užsienio ir dalyvauti vėliau šiais metais įvyksiančiuose rinkimuose.

Tuo metu Aukščiausiasis Teismas taip pat anuliavo 12 iš A. Yameeno partijos pabėgusių parlamentarų pašalinimą ir sugrąžino juos į jų vietas. Tokiu būdu opozicija įgijo daugumą 85 vietų parlamente ir turėjo potencialią galimybę inicijuoti prezidento apkaltą.

Tačiau A. Yameenas atsisakė paklusti Teismo sprendimui ir vietoje to 15-ai dienų paskelbė nepaprastąją padėtį, suvaržydamas teismų ir parlamento galias inicijuoti jo apkaltą.

M. Nasheedo Maldyvų demokratinė partija (MDP) pareiškė, kad Aukščiausiasis Teismas savo poziciją kardinaliai pakeitė dėl spaudimo likusiems trims jo teisėjams.

A. Yameeno režimo vykdoma kampanija prieš disidentus, kurios metu buvo įkalinti beveik visi dabartinio prezidento oponentai, smarkiai pakenkė Maldyvų, prabangaus atostogų rojaus, įvaizdžiui.