Pasaulyje

2018.01.24 23:36

A. Merkel Davose: „protekcionizmas nėra atsakymas“ į pasaulio problemas

BNS2018.01.24 23:36

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį kalbėdama Davose pareiškė, kad „protekcionizmas nėra atsakymas“ į pasaulio problemas.

Daugiašalių pasaulinio problemų sprendimų siekianti A. Merkel atkreipė susirinkusiųjų dėmesį šiuo metu vyraujantį per didelį „nacionalinį egoizmą“. Jos žodžiai nuskambėjo prieš netrukus numatytą JAV prezidento Donaldo Trumpo pasirodymą.

Pasak Vokietijos kanclerės, pagrindinė šių metų Davoso forumo tema –„Sukurti bendrą ateitį susiskaldžiusiame pasaulyje“ yra „ypač teisinga“ 2018 metais.

„Mes galvojame, kad užsidarydami, izoliuodamiesi mes negalėsime sieki geros ateities. Protekcionizmas nėra teisingas atsakymas“, – sakė A. Merkel savo kalboje, porą dienų prieš JAV prezidentą, kurio prekybos politika „Amerika – pirmiausia“ kelia globalizacijos šalininkų susirūpinimą.

A. Merkel į Davosą atvyko trumpam palikdama savo naujos vyriausybės formavimo rūpesčius Vokietijoje.

Ji prisidėjo prie kitų į pasaulio viršūnių susitikimą atvykusių lyderių, pasisakančių už liberalią tarptautinę tvarką po metus iš JAV prezidento lūpų skambėjusios protekcionistinės retorikos.

Kalbėdama apie klimato pokyčius kanclerė sakė, kad Vašingtonui nusprendus pasitraukti iš Paryžiaus susitarimo, pastangos mažinti klimato kaitą „be JAV atrodo liūdnai“.

D. Trumpas šią savaitę užrūstino Kiniją ir Pietų Korėją, patvirtinęs didelius importo muitus skalbimo mašinoms ir saulės baterijoms, kad apsaugotų amerikiečių gamintojus.

Jis turėtų sakyti baigiamąją kalbą Davose penktadienį.

Trečiadienį pasaulio galingųjų forume turėtų pasisakyti ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.