Pasaulyje

2017.12.22 19:51

D. Trumpas pasirašė mokesčių reformos įstatymą

BNS 2017.12.22 19:51

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pasirašė įstatymo projektą dėl plataus užmojo mokesčių reformos, kurią prieš dvi dienas galutinai patvirtino JAV Kongresas.

D. Trumpas įstatymo projektą pasirašė prieš išvykdamas į savo vilą „Mar-a-Lago“ Floridoje, nors iš pradžių buvo planuota, kad dokumentas bus oficialiai pasirašytas sausio mėnesį.

„Šįryt žiūrėjau žinias ir visi jie sakė, ar jis ištesės savo pažadą, ar jis jį (įstatymo projektą) pasirašys iki Kalėdų?“ – pareiškė D. Trumpas Ovaliniame kabinete susirinkusiems žurnalistams.

„Ir aš ... pasakiau: „Paruoškite jį, turime jį pasirašyti dabar“, – pridūrė jis.

Prezidentas ir vėl pagyrė mokesčių reformą, pareiškęs, kad „jos skaičiai viską už save pasakys“.

Naujoji reforma bus didžiausia nuo 1986 metų. Ją įgyvendinant, be kita ko, bus sumažintas pelno mokestis – nuo dabartinių 35 iki 21 proc. ir tai, pasak įstatymo projekto rengėjų, jau kitąmet suteiks augimo paskatų JAV ekonomikai.

Taip pat bus sumažinti ir pajamų mokesčio tarifai.

Mokesčių reformos įstatymas tapo pirmąja rimta respublikonų pergale po D. Trumpo inauguracijos šių metų sausį. Įstatymų leidėjai jį svarstė septynis mėnesius.

Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad gyventojai ne itin palankiai vertina naująjį įstatymą, nes mano, kad reforma yra naudingiausia korporacijoms ir turtingiausiems šalies gyventojams.

Tačiau D. Trumpas ir Kongreso respublikonai įsitikinę, kad reforma bus palanki viduriniajai klasei, kuri laikui bėgant suvoks jos pranašumus.

Apskritai manoma, kad dėl mokesčių reformos JAV federalinio biudžeto įplaukos per kitą dešimtmetį sumažės beveik 1,5 trln. JAV dolerių, praneša agentūra „Bloomberg“.