432-oji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Baltieji rūmai apskaičiavo, kad per pastaruosius penkis mėnesius trukusius mūšius Ukrainoje Rusija prarado maždaug 100 tūkst. karių, kurie žuvo arba buvo sužaloti, skelbia „SkyNews“.
Pateikdamas naujausius skaičiavimus, Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby sakė, kad JAV mano, jog nuo gruodžio mėnesio žuvo apie 20 tūkst. Rusijos karių, pusė iš jų – privačios karinės grupės „Wagner“ kariai, sakė Johnas Kirby.
Jis teigė, kad šis įvertis pagrįstas naujai išslaptinta amerikiečių žvalgybos informacija.
Rusijos puolimas Bachmute įstrigo ir žlugo, pridūrė J. Kirby.
432-oji Rusijos karo Ukrainoje diena
- Ukrainos kariai kontratakavo rusus tam tikruose Bachmuto ruožuose Donecko srityje ir privertė juos palikti kai kurias pozicijas;
- JAV žvalgyba teigia, kad Rusija kovodama Bachmute prarado apie 100 tūkst. kovotojų, 20 tūkst. iš jų žuvo;
- Ukrainos generalinio štabo duomenimis, sekmadienį priešas neteko 450 karių. Ukrainos skaičiavimu, žuvusių rusų okupantų skaičius išaugo iki 190 960;
- Rusijai naktį į pirmadienį raketomis apšaudė Ukrainą. Oro gynyba, Ukrainos kariuomenės duomenimis, sugebėjo numušti 15 iš 18 Rusijos lėktuvų paleistų raketų;
- Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas teigia, kad šalis jau yra pasirengusi kontrpuolimui;
- Su Ukraina besiribojančiame vakariniame Briansko regione pirmadienį nuo bėgių nuvažiavo Rusijos krovininis traukinys, ant bėgių detonavus sprogstamajam užtaisui,;
Ukrainą vis dažniau sukrečiant Rusijos raketų atakoms, kurios nusineša civilių gyvybes, saugumo ir gynybos analitikas Michaelas Clarke`as „SkyNews“ teigė, kad tam įtakos gali turėti tai, jog Ukrainai galimai trūksta priešlėktuvinės gynybos raketų.
Ekspertas kalbėdamas pabrėžė, kad iki kontrpuolimo galimai Ukrainos vadai turės priimti sprendimą praleisti daugiau nenumuštų Rusijos raketų, kad užtikrintų sėkmingą savo kontrpuolimą.
Jis paaiškino, kad Ukrainos pajėgos turi gauti amerikietiškų raketų „Patriot“, tačiau šešios raketos ir jų paleidimo įranga kainuoja apie 1 mlrd. Dolerių, todėl ukrainiečiai jų nenorės „švaistyti“ pigiems dronams ar raketoms numušti, sakė M. Clarke'as.
Žemiau pateikiamas naujausias ISW sudarytas teritorijų kontrolės žemėlapis:
Here are today's control-of-terrain maps of #Russia's invasion of #Ukraine from @TheStudyofWar and @criticalthreats.
— ISW (@TheStudyofWar) April 30, 2023
Interactive map, updated daily: https://t.co/hwgxTnU2Tr
Archive of time-lapse maps, updated monthly: https://t.co/IT6FiqwgGO pic.twitter.com/PQDrfZ38mq
Ukrainos generalinio štabo duomenims, šalies pajėgos per parą nukovė 450 rusų karių, iš viso nuo 2022 m. vasario 24 d. iki 2023 m. gegužės 1 d. nukauta 190 960 rusų karių.
Ukrainiečiai taip pat iš viso sunaikino 3 700 tankų, 7 192 šarvuočius, 2 921 artilerijos sistemas, 544 salvinės ugnies raketų sistemas, 295 priešlėktuvines sistemas, 308 lėktuvus, 294 sraigtasparnius, 2 476 bepiločius orlaivius, 18 laivų, 359 spec. įrangos vienetus, 5 845 kuro sistemas ir kitas mašinas.
Apie sekmadienio įvykius skaitykite čia.
Atnaujinta 02.46
Jungtinės Valstijos netrukus ketina paskelbti apie naują pagalbos paketą Ukrainai. Nacionalinio saugumo tarybos atstovas teigia, kad Vašingtonas suteikė beveik 100% karinės pagalbos, reikalingos kontrpuolimui pradėti. Ukraina artimiausiu metu ketina pradėti kontrpuolimą, tačiau jo pradžios laikas, kryptis ir detalės žinomos tik nedideliam žmonių ratui. Amerikiečių žiniasklaidos teigimu, aktyvių Ukrainos ginkluotųjų pajėgų veiksmų nereikėtų tikėtis, kol nepagerės oro sąlygos.
Atnaujinta 01.13
Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis tvirtina, kad Ukraina pradėjo kontratakas Bachmute, priversdama Rusijos karius palikti kai kurias pozicijas. Pasak generolo, situacija prie Bachmuto tebėra sudėtinga, tęsiasi intensyvios kovos, o Rusijos kariai bando prasiveržti pro Ukrainos gynybos linijas keliomis kryptimis. Taip pat, Syrskio teigimu, Ukrainos pajėgos atmušė Maskvos puolimą netoli Lymano ir paėmė į nelaisvę 10-mt karių. Mūšis dėl Bachmuto trunka devynis mėnesius. Rusijos kariai siekia užimti visą Donecko sritį, kurios šiuo metu kontroliuoja puse.
Atnaujinta 00.02 val.
Per nakties atakas Rytų Ukrainoje žuvo du jauni vyrai, pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jis naktiniame vaizdo įraše, kad per Rusijos ataką pirmadienio naktį žuvo du vyrai, dar 40 buvo sužeisti.
Nukentėjo vyrai, moterys ir vaikai.
Dniepropetrovsko srities tarybos vadovas Mykola Luhašuhas sakė, kad per ataką buvo apgadinta 19 daugiabučių, 25 namai, trys mokyklos, trys vaikų darželiai ir kelios parduotuvės. Jo teigimu, tarp sužeistųjų yra penki vaikai.
V. Zelenskis taip pat patvirtino, kad Černihivo srityje netoli mokyklos, į kurią pataikė raketa, žuvo keturiolikmetis berniukas.









