Pasaulyje

2017.12.18 09:49

V. Putinas padėkojo D. Trumpui už pagalbą sužlugdant galimas atakas Sankt Peterburge

BNS 2017.12.18 09:49

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padėkojo Jungtinių Valstijų vadovui Donaldui Trumpui už Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) pagalbą sužlugdant galimai planuotus išpuolius Sankt Peterburge, sekmadienį pranešė Kremlius.

Anot pranešimo, V. Putinas telefonu pasikalbėjo su D. Trumpu, kad jam padėkotų už CŽV suteiktą informaciją, kuri leido Federalinės saugumo tarnybos DSB agentams išardyti grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų kuopelę. Rusijos teisėsauga teigia, kad šie kovotojai planavo šeštadienį įvykdyti savižudžių atakas.

Penktadienį FSB paskelbė sulaikiusi septynis įtariamus užpuolikus ir nurodė, kad jie planavo žudyti civilius masinio susibūrimo vietose.

Anot FSB, policija konfiskavo „didelį sprogstamųjų medžiagų kiekį bomboms gaminti, automatinius ginklus, šovinius ir ekstremistinę literatūrą“.

Tarnybos vadovas Aleksandras Bortnikovas antradienį sakė, kad iš Sirijos į Rusiją gali grįžti džihadistai, ypač artėjant 2018-ųjų prezidento rinkimams ir pasaulio futbolo čempionatui.

Rusijoje pastaraisiais metais buvo įvykdyti keli išpuoliai, įskaitant balandžio mėnesio ataką Sankt Petersburge, kuri nusinešė 14 gyvybių.