Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.15 22:15

Vokietijos socialdemokratai sutinka kalbėtis su A. Merkel apie koaliciją

Vokietijos socialdemokratai sutarė pradėti „tiriamąsias derybas“ su kanclerės Angelos Merkel vadovaujama Krikščionių demokratų sąjunga. Partijos lyderis Martinas Schulzas patvirtino, kad trečiadienį susitiks su kanclere A. Merkel sudaryti sausį planuojamų derybų tvarkaraščio.

Spaudos konferencijoje M. Schulzas pabrėžė, kad tai nereiškia, jog tiesiog bus pratęsta dabartinė „didžioji koalicija“, nes socialdemokratai nori, kad vyriausybės programoje atsispindėtų daugiau jų partijos siūlymų.

A. Merkel yra sakiusi, kad nori stabilios vyriausybės, tačiau M. Schulzas neskuba ir tvirtina, kad yra daug bendradarbiavimo formų, viena tokių – mažumos vyriausybė.

Apklausos rodo, kad kanclerės vadovaujamą mažumos vyriausybę palankiai vertina tik 34 proc. vokiečių. Jeigu viskas vyks pagal planą, derybos prasidės sausio pradžioje, o jas užbaigti planuojama iki socialdemokratų suvažiavimo, kuris preliminariai numatytas sausio 14-ąją.

„Norime kitokios valdymo kultūros mūsų šalyje. Nebegalime tęsti „didžiosios koalicijos“ tokios, kokia yra dabar. Vokietijos visuomenei reikia susivienyti. Vokietija savo piliečiams daugelyje sričių nėra moderni valstybė. Vokietija privalo tapti moderni švietimo, socialinės rūpybos, pensijų srityse. Turime geriau kovoti su senyvų žmonių skurdu. Mes – turtinga šalis, bet daugelyje sričių nesame modernūs“, – kalbėjo M. Schulzas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi