Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.11 21:14

Kijevo teismas atsisakė skirti M. Saakašviliui namų areštą

BNS 2017.12.11 21:14

Kijevo teismas pirmadienį atsisakė patenkinti prokuratūros prašymą skirti buvusiam Gruzijos prezidentui ir dabartiniam Ukrainos opozicinės partijos „Naujųjų jėgų judėjimas“ lyderiui Michailui Saakašviliui kardomąją priemonę namų areštą, kol vyks tyrimas.

„Prokuroro prašymas dėl kardomosios priemonės namų arešto ištisą parą skyrimo įtariamajam M. Saakašviliui nepatenkinamas“, – pirmadienio vakarą paskelbė teisėja Larisa Cokol.

Ji pažymėjo, kad prokuratūra turi teisę apskųsti šį teismo sprendimą.

Kaip pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, teisėjai paskelbus sprendimą, teismo salėje buvę politiko šalininkai sveikino audringais aplodismentais ir džiugiais šūksniais.

Ukrainos policija penktadienio vakarą areštavo M. Saakašvilį po praėjusią savaitę surengto nesėkmingo teisėsaugos reido prieš šį Ukrainos prezidento Petro Porošenkos priešininką. Pirmadienio rytą M. Saakašvilis buvo atvesdintas į Kijevo teismą.

Generalinis prokuroras Jurijus Lucenka nurodė, jog 49 metų kovos su korupcija aktyvistas buvo sulaikytas dėl įtarimų, kad mėgino įvykdyti perversmą ir kad jo opozicinės partijos „Naujųjų jėgų judėjimas“ veiklą rėmė Rusija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi