Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.08 21:06

Ukrainoje – padėkos žodžiai Lietuvos kariams

LRT.lt 2017.12.08 21:06

Gruodžio 7-8 d. su oficialiu vizitu Ukrainoje lankėsi Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. Jono Vytauto Žuko vadovaujama delegacija. Vizitas surengtas siekiant aptarti saugumo situaciją, Ukrainos kariuomenės reformų įgyvendinimą, dvišalio ir daugiašalio karinio bendradarbiavimo perspektyvas bei susitikti su Ukrainoje tarnaujančiais Lietuvos kariais, pranešė Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Mindaugas Neimontas.

Gen. ltn. J. V. Žukas Ukrainoje sulaukė daug padėkos už Lietuvos kariuomenės paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms žodžių. Be to, sulaukė vien gerų atsiliepimų apie Lietuvos karius, kurie, dalyvaudami karinėje mokymo operacijoje, prisideda prie šios šalies ginkluotųjų pajėgų parengimo pagal NATO standartus.

„Didžiuojuosi Lietuvos kariais iš Specialiųjų operacijų pajėgų, Butigeidžio dragūnų bataliono ir kitų vienetų, kurie profesionaliai dalinasi sukaupta patirtimi su partneriais Ukrainoje. Esu dėkingas jiems už sąžiningą tarnybą“, – po vizito sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Gruodžio 7 d. gen. ltn. J. V. Žukas lankėsi Javoviro poligone esančiame Tarptautiniame taikos palaikymo ir saugumo centre, kur susipažino su JAV vadovaujamos daugianacionalinės karių rengimo programos įgyvendinimu ir susitiko su karinėje mokymo operacijoje dalyvaujančiais instruktoriais iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono. Vėliau Lietuvos kariuomenės delegacija lankėsi Berdičeve esančioje 142-ojoje Ukrainos specialiųjų pajėgų bazėje, kur susitiko su šių pajėgų vadu generolu majoru Igoriu Luniovu, NATO specialiųjų operacijų pajėgų vadu viceadmirolu Colinu J. Kilrainu ir čia karinėje mokymo operacijoje dalyvaujančiais Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgų instruktoriais.

Gruodžio 8 d. Lietuvos kariuomenės vadas Kijeve aptarė dvišalį ir daugiašalį Lietuvos-Ukrainos karinį bendradarbiavimą, saugumo situaciją ir aktualius Ukrainos kariuomenės reformavimo klausimus su Ukrainos kariuomenės vadu generolu Viktoru Muženko ir Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininku Aleksandru Turčinovu.

Šiuo metu karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje dalyvauja apie 30 Lietuvos karių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi