Naujienų srautas

Pasaulyje2017.09.21 23:15

Kuo skiriasi JAV ir Lietuvos karių motyvacija būti kariuomenėje

JAV kariai, nors šią profesiją laiko prestižine, pažymi, kad kariauja „užjūrio“ karius, tuo metu lietuviai, tapdami krašto apsaugos savanoriais, išreiškia pilietinę poziciją ir ryžtą ginti savo šalį. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Karinės paslaptys“ sako JAV pratybose dalyvavęs jaunesnysis eilinis Audrius Grinys.

Jau daugiau kaip du dešimtmečius Lietuvos kariuomenė bendradarbiauja su JAV Pensilvanijos nacionaline gvardija. Kolegos iš JAV atvyksta į pratybas Lietuvoje, dažniausiai pavasarį į „Geležinį vilką“, o į Pensilvaniją vyksta Lietuvos krašto apsaugos savanorių būrys.

Šiemet pratybose JAV buvo Lietuvos karys, apsiginklavęs ir filmavimo technika. Jaunesnysis eilinis A. Grinys iš arti stebėjo pratybas, vykstančias JAV, ir parengė išsamų pasakojimą „Karinių paslapčių“ žiūrovams.

„Šį kartą iš Lietuvos vyko keturios dešimtys karių. Tarp jų – pėstininkai, taip pat vyko Juozo Vitkaus inžinierių bataliono profesinės tarnybos kariai. Įrangą ir ginkluotę mes vežėmės iš Lietuvos, amuniciją gavome jau ten atkeliavę.

Fort Indiantown Gap yra miestas-bazė – didžiulė teritorija su daug treniruočių laukų. Manau, kad verta paminėti, jog ji buvo įkurta 1931-aisiais, o Pensilvanijos nacionalinė gvardija pagal savo aprūpinimą, dydį yra antroji visose JAV“, – pasakoja karys.

Pasak A. Grinio, pratybose, kuriose dalyvavo pats, teko treniruotis su kariais, kurie baigę tik bazinį kursą, todėl neturėjo daugelio gebėjimų, kuriems įgyti reikia laiko.

„Tačiau, jei palygintume Lietuvos krašto apsaugos savanorius ir JAV nacionalinę gvardiją, motyvacija, kodėl einama į kariuomenę, yra kitokia dėl geopolitinės situacijos. JAV kariauja, kaip jie patys sako, „užjūrio“ karus. Mūsų situacija – kiek kitokia ir atėjimo motyvai dažnai būna susiję su piliečio pozicija, kurią jis išreiškia mokydamasis ir parodydamas, kad prireikus stos ginti šalies. Žinoma, ten buvimas nacionalinės gvardijos dalimi yra pilietinio prestižo reikalas“, – kalba A. Grinys.

Išsamus pasakojimas apie pratybas JAV bei jų techninę bazę – laidos „Karinės paslaptys“ siužete.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi