Pasaulyje

2013.05.14 10:45

Naujienų agentūra AP kaltina JAV tarnybas klausius jos pokalbių telefonu

ELTA2013.05.14 10:45

Naujienų agentūra „Associated Press“ (AP) pasiskundė JAV teisingumo sekretoriui Ericui Holderiui, kad atitinkamos tarnybos klausėsi jos darbuotojų pokalbių telefonu.  

Naujienų agentūra „Associated Press“ (AP) pasiskundė JAV teisingumo sekretoriui Ericui Holderiui, kad atitinkamos tarnybos klausėsi jos darbuotojų pokalbių telefonu.

AP duomenimis, tai greičiausiai susiję su tyrimu dėl neteisėto informacijos paskelbimo apie sužlugdytą teroristinį išpuolį, apie kurį AP pranešė 2012 metų gegužę, informuoja agentūra AFP.

AP darbuotojų pokalbių slapta buvo pasiklausoma du mėnesius, sakoma AP vadovo Gary Pruitto laiške teisingumo sekretoriui E. Holderiui. G. Pruittas pabrėžė griežtai smerkiąs šį „beprecedentį kišimąsi“ į naujienų agentūros darbą.

AP spaudos pranešime teigiama, kad pokalbių pasiklausymas greičiausiai susiję su tyrimu dėl neteisėto informacijos paskelbimo apie sužlugdytą teroristinį išpuolį, apie kurį AP pranešė 2012 metų gegužę. Tada buvo atskleistos detalės apie CŽV operaciją Jemene, kuri 2012 metų pavasarį užkirto kelią „Al Qaeda“ planams susprogdinti į JAV skrendantį lėktuvą.

G. Pruittas rašo, kad telefoninių pokalbių pasiklausymą vertina kaip rimtą AP konstitucinių teisių aiškintis žinias ir jas skleisti pažeidimą. Agentūra esą svarsto galimybę imtis teisinių žingsnių.

JAV piliečių teisių organizacija ACLU taip pat pasmerkė žinybų veiksmus. „Žiniasklaidos tikslas yra informuoti visuomenę, ir jai neturėtų būti kliudoma tai daryti“, – pareiškė jos atstovė Laura Murphy.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.