Pasaulyje

2017.03.08 10:40

Politologas įvertino D. Trumpo veiksmus ir retoriką

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.03.08 10:40

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pasirašė atnaujintą imigracijos draudimą, pagal kurį laikinai į šalį bus neįleidžiami šešių musulmoniškų šalių piliečiai, išskyrus irakiečius bei nuolatinius Jungtinių Valstijų gyventojus. VU TSPMI Rytų Europos studijų centro direktorius, politologas Linas Kojala sako, kad lyginant pirmąją ir antrąją įstatymo redakciją yra bandoma išvengti problemų.

D. Trumpas įvedė 10 dienų laikotarpį, per kurį galima susipažinti su įstatymu ir jo įgyvendinimu. Taip pat po redakcijos iš 7 šalių gyventojų, kuriems draudžiama atvykti į JAV, liko šešios.

„Ko gero, buvo suvokta, kad Irakas šiuo metu yra svarbus amerikiečių sąjungininkas kovoje su „Islamo valstybe“ ir yra labai daug irakiečių, kurie padeda amerikiečių kariams įvairiose kovose“, – D. Trumpo sprendimo motyvus vardijo politologas.

Kitas svarbus D. Trumpo tikslas tapus prezidentu – panaikinti jo pirmtako sveikatos apsaugos įstatymą. Šis klausimas yra esminis amerikiečiams, kurį sprendė visi JAV lyderiai. L. Kojala mano, kad kol kas viešojoje erdvėje išgirsime retorinius D. Trumpo pasisakymus apie sveikatos apsaugos sistemą ir „Obamacare“ panaikinimą, o praktiškai tebus vykdomos nežymios korekcijos. Kadangi daugiau yra tų, kurie palaiko „Obamacare“, nei nepalaiko, D. Trumpui vertėtų negriauti Baracko Obamos sukurtos sistemos ir imtis tik smulkių pokyčių, nepaisant radikalios retorikos.

Daugiau politologo įžvalgų apie D. Trumpo prezidentavimą – pokalbyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt