Pasaulyje

2021.11.05 10:11

Lukašenkos ir Putino susitikimas neapsiėjo be kibirkščių: Baltarusijos autoritaras įsižeidė, kad nebuvo pakviestas į Krymą

LRT.lt2021.11.05 10:11

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su Baltarusijos autoritaru Aliaksandru Lukašenka ketvirtadienį aptarė integracijos planus tarp šalių ir teigė, kad kartu atrems „Vakarų valstybių kišimosi į Baltarusiją bandymus“, rašo „The Moscow Times“.

„Mes kartu atremsime bet kokius bandymus kištis į mūsų valstybių vidaus reikalus ir Rusija, be jokios abejonės, suteiks paramą mūsų broliams iš Baltarusijos“, – nuotoliniu ryšiu sakė neteisėtai aneksuotame Kryme besilankęs V. Putinas.

V. Putinas ir A. Lukašenka dar rugsėjį susitarė dėl 28 programų, skirtų pagilinti integraciją pagal dešimtmečių senumo planą dėl „sąjunginės valstybės“ tarp Rusijos ir Baltarusijos.

Ketvirtadienį pasirašytuose susitarimuose daugiausia dėmesio skiriama ekonomikos ir reguliavimo klausimams, įskaitant bendrą mokesčių, bankininkystės, pramonės, žemės ūkio ir energetikos politiką.

Visgi dabar nebuvo prasitarta apie politinę integraciją tarp šalių.

A. Lukašenka ketvirtadienį padėkojo V. Putinui už paramą, sakydamas: „Beprecedentis išorinis spaudimas tapo rimtu jėgų išbandymu mūsų šalių santykiams. Galime drąsiai teigti, kad tą išbandymą įveikėme“.

Tačiau A. Lukašenkos kritikos nuotoliniame vaizdo susirinkime neišvengė ir Rusijos vadovas.

Baltarusijos autoritaras liko kiek įsižeidęs, kad V. Putinas jo kartu nepakvietė vykti į Krymą.

V. Putinas savo ruožtu neatrodė itin patenkintas Baltarusijos pasienio situacija.

„Užduotis sukurti stabilumo ir saugumo atmosferą prie mūsų išorės sienų yra ypač svarbi“, – sakė V. Putinas.

Tūkstančiai migrantų – daugiausia iš Afrikos ir Artimųjų Rytų – pastaraisiais mėnesiais kirto arba bandė iš Baltarusijos kirsti į rytines Europos Sąjungos valstybes – Latviją, Lietuvą ir Lenkiją.

ES kaltina A. Lukašenką skatinant migrantus atvykti į Baltarusiją ir tyčia siunčiant juos, keršydamas už ES sankcijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt