Pasaulyje

2021.02.23 17:54

Landsbergis: esame pasiruošę pasidalinti vakcinomis su Ukraina, kai turėsime jų perteklių

Julius Palaima, LRT.lt2021.02.23 17:54

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šiandien lankėsi Ukrainoje, kur susitiko su aukščiausiais šios šalies vadovais ir sudalyvavo specialioje spaudos konferencijoje su kolega Dmytro Kuleba. Susitikimo metu G. Landsbergis su Ukrainos kolegomis aptarė koronaviruso pandemijos situaciją, sankcijas Kremliaus režimui dėl Aleksejaus Navalno įkalinimo. Susitikimo metu taip pat buvo aptarti žmogaus teisių pažeidimai neteisėtai aneksuotame Kryme bei situacija Baltarusijoje.

Susitikimo jie aptarė koronaviruso pandemijos situaciją ir tai, kad Lietuva galimai suteiktų COVID-19 vakcinos dozių Ukrainai, jei Lietuvoje atsiras jų perteklius.

„Europos Komisija anksčiau patikino, kad ji dabar neturi galimybės pasidalinti vakcina su tokiomis šalimis, kaip Ukraina. Šalys pačios sprendžia ar gali pasidalinti vakcinomis su kitomis valstybėmis. Suprantame, kad Lietuva negali suteikti Ukrainai tiek vakcinų, kiek jiems reikia, tačiau galime paprašyti kitų valstybių, kad jos bendrai padėtų mūsų kaimynams“, – tikino Lietuvos užsienio reikalų ministras.

G. Landsbergis patikino, kad nežino tikslios datos, kada Lietuva galėtų pasidalinti vakcinomis su Ukraina.

Užsienio reikalų ministras teigė, kad buvo aptarti ir tolesnės Ukrainos integracijos į Europą klausimai.

„Aptarėme Ukrainos integraciją į europinę rinką, reformas ir pokyčius Ukrainoje. Pasikalbėjome ir apie galimybę, kad Lietuva galėtų su Europos Sąjunga pritaikyti sankcijas asmenims, kurie yra atsakingi už Krymą“, – kalbėjo G. Landsbergis.

„Didžiausia platforma apie tai kalbėti yra Europos Sąjunga. Lietuva tikrai atkreipia dėmesį į žmogaus teisių pažeidimus Kryme ir tai darys tai ateityje“, – pridūrė G. Landsbergis.

Lietuvos užsienio reikalų ministras spaudos konferencijos metu patikino, kad jį neramina tai, jog Baltarusijoje gaminama elektra pasiekia Ukrainos rinką.

„Aptarėme ir Liublino trikampio diplomatinio formato idėją. Į ją turėtume įtraukti ir Baltarusijos opozicijos atstovus“, – spaudos konferencijoje sakė G. Landsbergis.