Pasaulyje

2016.01.14 20:52

A. Merkel pripažino, kad Vokietija nesusitvarko su pabėgėliais

Vokietijos kanclerė Angela Merkel spaudos konferencijoje pripažino, kad Vokietijos įstatymai kol kas neleidžia deportuoti asmenų, kuriems gresia mažiau nei treji metai kalėjimo. Kanclerė pripažįsta, kad įstatymus reikia keisti, o į šalį neįsileisti pabėgėlių, kurie turi bent menkiausios lygtinės bausmės įrašą. 

Angela Merkel pripažino, kad Vokietijai tenka per didelis pabėgėlių skaičius ir siūlo jį gerokai mažinti, tačiau migrantų krizės šaknys yra ne jos vyriausybės rankose. Ji vėl priminė, kad Europa šiuo klausimu turi labiau bendradarbiauti ir reikia rasti bendrą sprendimą.

„Mums reikia europietiško sprendimo, kad išspręstume visus iššūkius, kuriuos sukelia pabėgėliai, kadangi jų labai daug tai užima daug laiko. Tai yra vyriausybės užduotis, mano užduotis, rasti būdą, kaip greičiau išspręsti ir pradėti kontroliuoti situaciją, kad viskas kas buvo nelegalu, dabar taptų legalu. Taip pat noriu pabrėžti, kad šios problemos priežasčių mes nekontroliuojame... Kai kuriuos tikslus įgyvendinti užtruks, bet mes suprantame savo užduotis. Todėl ir sakome, kad reikia gerokai sumažinti pabėgėlių skaičių“, – teigė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.