Pasaulyje

2020.07.14 12:52

Baltarusijos rinkimų komisija prezidento rinkimuose neleido dalyvauti Babarykai

atnaujinta 18.12
LRT.lt, BNS2020.07.14 12:52

Baltarusijos Centrinė rinkimų komisija antradienį pranešė neregistruosianti bankininko Viktoro Babarykos kandidatu rugpjūčio 9-ąją vyksiančiuose prezidento rinkimuose, skelbia portalas „Tut.by“.

Skelbiama, kad komisija sprendimą priėmė vienbalsiai. Kandidatas nebuvo įregistruotas dėl netikslumų jo turto ir pajamų deklaracijoje bei tariamos pagalbos iš užsienio jo rinkimų kampanijai.

V. Babaryka komisijai buvo perdavęs virš 367 tūkst. parašų, remiančių jo kandidatūrą, komisija po patikrinimo virš 165 tūkst. pripažino tinkamais.

Taip pat skaitykite

Komisija skelbia gavusi informaciją, kad V. Babaryka dalyvavo pinigų plovimo schemose, kai vadovavo Rusijos dujų milžinei „Gazprom“ dalinai priklausančiam bankui „Belgazprombank“.

V. Babaryka kartu su sūnumi birželio pradžioje buvo suimti, teisininkams neleista su jais susiekti. Baltarusijos pareigūnai taip pat sulaikė kitus kandidatus į prezidentus, tinklaraštininkus, aktyvistus.

Tai dar labiau pakurstė protestus Baltarusijos miestuose, kur žmonės ir prieš tai išėjo į gatves reikšdami nepasitenkinimą Aliaksandro Lukašenkos režimo veiksmais COVID-19 pandemijos akivaizdoje, represijomis.

Taip pat skaitykite

Sulaikytuosius organizacija „Amnesty International“ paskelbė politiniais ir sąžinės kaliniais.

V. Babaryka žadėjo mesti iššūkį A. Lukašenkai rinkimuose.

Komisija taip pat nusprendė neįregistruoti kandidatu buvusio aukštųjų technologijų parko vadovo Valerijaus Cepkalos, nes jis nesurinko būtinų 100 tūkst. piliečių parašų.

Baltarusijos centrinė rinkimų komisija antradienį įregistravo penkis kandidatus į šalies prezidentus.

Rugpjūčio 9 dieną vyksiančiuose rinkimuose varžysis dabartinis Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka, buvusi parlamento narė Ana Kanopackaja, „Baltarusijos socialdemokratų Hramados“ pirmininkas Sergejus Čerečenis, visuomeninio susivienijimo „Sakyk tiesą“ pirmininkas Andrejus Dmitrijevas ir populiaraus tinklaraštininko Sergejaus Tichanovskio žmona Svetlana Tichanovskaja.

37 metų S. Tichanovskają Komisija įregistravo jai pateikus savo kandidatūrą po to, kai siekti prezidento posto buvo uždrausta jos vyrui.

41 metų S. Tichanovskis praminė A. Lukašenką tarakonu, o jo kampanijos šūkis buvo „Stabdyk tarakoną!“. Jo šalininkai per protestus mojuodavo šlepetėmis, kurios dažnai panaudojamos šiems vabzdžiams galabyti.

S. Tichanovskis buvo apkaltintas šiurkštaus viešosios tvarkos pažeidimo organizavimu, jam neleista kelti savo kandidatūros. Jis yra sulaikytas ir jei bus nuteistas, jam grės laisvės atėmimo bausmė.