Pasaulyje

2020.06.29 17:36

Pekino represijos prieš šalies moteris – prievarta sterilizuoja musulmones

LRT.lt2020.06.29 17:36

Kinijos Vyriausybė imasi drakoniškų priemonių, norėdama sumažinti uigūrų ir kitų mažumų gimstamumą, kaip dalį „valymo kampanijos“, skirtos sumažinti Kinijos musulmonų populiaciją. Ši vykdoma Pekino kampanija per pastaruosius ketverius metus Sindziango regione veda prie to, ką kai kurie ekspertai vadina „demografinio genocido“ forma, rašo AP.

Nors pavienės moterys jau anksčiau kalbėjo apie priverstinę gimstamumo kontrolę, praktika yra kur kas labiau paplitusi ir sisteminga, nei buvo žinoma anksčiau, teigiama AP tyrime.

AP tyrimas remiasi Vyriausybės statistika, valstybės dokumentais ir apklausomis su 30 buvusių sulaikytųjų bei jų šeimos nariais, taip pat buvusio „perauklėjimo stovyklos“ prižiūrėtojo pasakojimu.

AP surinkti duomenys rodo, kad valstybė reguliariai tikrina moteris nėštumų metų, o dar šimtus tūkstančių priverčia naudoti kontracepcijai skirtus intrauterinius prietaisus (IUD), kai kurias sterilizuoja ar priverčia darytis abortus.

Gyventojų kontrolės priemonės pagrįstos masiniu sulaikymu – tai ir įbauginimas, ir bausmė už jų nesilaikymą. AP nustatė, kad „per daug vaikų“ yra pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės siunčiami į „perauklėjimo stovyklas“. Trijų ar daugiau vaikų tėvai yra atplėšiami nuo savo šeimų, nebent jie sugebėtų susimokėti dideles baudas. Policija atlieka reidus namuose, ieškodami paslėptų vaikų.

Gimstamumo kontrolės kampanijos rezultatas – teroro pilna aplinka turėti vaikų. Tai atskleidė AP daryti interviu. Gimstamumas daugiausia Hotano ir Kašgaro regionuose 2015–2018 m. sumažėjo daugiau kaip 60 proc. Beje, tai paskutiniai metai, kurių metinę statistiką galima rasti Vyriausybės pateiktuose dokumentuose. Gimstamumas taip pat ir toliau mažėja visame Sindziango regione – beveik 24 proc. vien pernai, palyginti su tik 4,2 proc. visoje šalyje, rodo statistika.

„Radio Free Europe/Radio Liberty“ anksčiau viešino buvusios kalinės pasakojimą. Anot jos, moterys šiaurės vakarų Kinijoje esančioje Sindziango uigūrų autonominėje respublikoje įsikūrusiose sulaikymo stovyklose yra verčiamos vartoti jų reprodukcinį ciklą veikiančius vaistus, kankinamos, joms nesuteikiama medicininė pagalba, nuolat gresia seksualinė ir kitokios formos prievarta.

Taip pat skaitykite