Pasaulyje

2020.04.09 15:30

Lenkijos prezidentas Duda pritaria, kad balsavimas prezidento rinkimuose vyktų paštu

ELTA2020.04.09 15:30

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pritaria, kad būsimųjų prezidento rinkimų balsavimas būtų vykdomas tik paštu. Opozicijos atstovai nesutaria su valdančiąja Lenkijos partija dėl klausimo, ar rengti prezidento rinkimus koronaviruso pandemijos laikotarpiu, ar atidėti juos vėlesniam laikui.

„Konstitucija nereglamentuoja tokio atvejo, kai prezidento kadencija baigiasi, tačiau rinkimai nėra rengiami“, – radijo stočiai „Jedynka“ sakė A. Duda.

Prezidento teigimu, išeitis būtų toks balsavimas paštu, koks neseniai buvo rengiamas Vokietijos Bavarijos žemėje.

„Šie rinkimai (...) praėjo puikiai. Juose dalyvavo pakankamai didelė dalis rinkėjų“, – teigė Lenkijos prezidentas ir pabrėžė, jog COVID-19 situacija Vokietijoje yra daug blogesnė nei Lenkijoje.

Bavarijos valdžia kovo pabaigoje antrąjį regioninių rinkimų turą nutarė vykdyti nuotoliniu būdu. Nebuvo jokių balsavimo apylinkių. Keli milijonai rinkėjų savo balsą dėl merų ir regionų vadovų atidavė paštu.

Pirmadienio vakarą Lenkijos parlamento žemieji rūmai, kuriuos kontroliuoja valdantieji konservatoriai, vėlų pirmadienio vakarą pritarė, kad gegužę numatyti šalies prezidento rinkimai vyktų balsuojant paštu. Opozicija savo ruožtu prieštarauja šiam nutarimui.

Opozicija jau daug kartų ragino skelbti nepaprastąją padėtį dėl stichinės nelaimės, dėl kurios rinkimai būtų savaime atidedami. Dabar rinkimai numatyti gegužės 10 d.

Lenkijoje, kurioje balsavimo teisę turi daugiau nei 30 mln. piliečių, jau patvirtinta 5 205 užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir 159 mirtys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt