Pasaulyje

2020.03.06 10:56

Užsienio žiniasklaidos dėmesys Sinkevičiui – apie naują koaliciją ir amžiaus privalumus

LRT.lt 2020.03.06 10:56

Jauniausias eurokomisaras, kuriam pavesta surasti sprendimų, kaip išspręsti Europą užklupusią ekologijos krizę. Su „Euronews“ verslo redaktore Sasha Vakulina Virginijus Sinkevičius kalbėjosi apie tai, ko reikia norint sustabdyti klimato pokyčius ir biologinės įvairovės nykimą.

Šiuo metu Aplinkos apsaugos eurokomisarui V. Sinkevičiui pavesta surasti sprendimų, kaip Europai susidoroti su ekologine ir klimato kaita. Pats V. Sinkevičius antradienį feisbuke paskelbė, kad Monake jis, Europos Komisijos (EK) vardu, kartu su Monako princu Albertu II paskelbė bioįvairovės koaliciją.

Jo teigimu, naujoji koalicija sujungs nacionalinius parkus, botanikos sodus, gamtos istorijos muziejus ir kitas organizacijas, kurios lankytojams „parodo, ką prarasime, jei ir toliau elgsimės neatsakingai“.

Paklaustas apie koalicijos vaidmenį Europos Sąjungos (ES) aplinkosaugos darbotvarkėje, V. Sinkevičius „Euronews“ sakė, kad pastaraisiais metais tokios kampanijos dėl taršos mažinimo vandenynuose „sulaukė didžiulės sėkmės“.

„Mes turime sustabdyti biologinės įvairovės nykimą, kurį sukelia žmogaus veikla. Geriausias įrankis tai padaryti yra sutelkta visuomenė, palaikanti tam tikrus sprendimus. Tikimės per spalio mėn. susitikimą Kinijoje pasiekti visuotinį susitarimą, kuris būtų lygiavertis 2016 m. Paryžiaus susitarimui“, – sakė jis.

Anot jo, vienas iš pagrindinių jo darbo tikslų yra „Žaliąjį susitarimą“ padaryti „mėlynu“, t. y. saugoti ne tik biologinę įvairovę: rūšis, dirvožemį ar mišką, bet ir vandenynus. Dėl to, anot V. Sinkevičiaus, nepaprastai svarbu šiais metais pasiekti visuotinį susitarimą dėl jūrų apsaugos. Tiesa, eurokomisaras tikisi, kad ši veikla bus pakankamai finansuojama. Vis dėlto, anot jo, labai svarbu suprasti, iš kur ateina pinigai.

„Turime būti tikri, kad tam tikra veikla nepadarys žalos aplinkai, nes būtų labai keista, jei, viena vertus, padidintume biologinės įvairovės apsaugos finansavimą, bet finansuotume tam tikrą veiklą, dėl kurios nyksta biologinė įvairovė“, – tvirtino V. Sinkevičius.

V. Sinkevičius yra ne tik linksniuojamas, kaip buvęs Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministras, bet ir jauniausias eurokomisaras. Paklaustas, kaip šie du dalykai jam padeda darbe, politikas tikino, kad yra „atviras bendrauti su visais Europos piliečiais“, o ministro patirtis padės įtvirtinant vieną iš pagrindinių iniciatyvų, kurią ketinama paskelbti kovo 11d., – tai žiedinės ekonomikos veiksmų planą.