Pasaulyje

2020.01.17 09:53

Atsistatydino Ukrainos ministras pirmininkas

atnaujinta 12.15
LRT.lt2020.01.17 09:53

Penktadienį Ukrainos ministras pirmininkas Oleksijus Hončarukas paskelbė, kad atsistatydina, siekdamas užkirsti kelią bet kokioms spekuliacijoms dėl tariamos ministrų kabineto narių nepagarbos valstybės vadovo Volodymyro Zelenskio atžvilgiu.

O. Hončarukas sako, kad jau pranešė apie sprendimą Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui: „Ėjau pareigas, norėdamas įgyvendinti prezidento programą. Aš jį laikau skaidrumo ir padorumo pavyzdžiu. Tačiau norėdamas pašalinti abejones dėl mūsų pagarbos prezidentui ir pasitikėjimo juo, aš įteikiau jam atsistatydinimo prašymą su teise pateikti parlamentui “, – sausio 17 d. ryte „Facebooke“ skelbė O. Hončarukas.

Apie O. Hončaruko sprendimą atsistatydinti buvo pranešta oficialiame V. Zelenskio komandos „Telegram“ kanale: „Ukrainos prezidentas gavo ministro pirmininko O. Hončaruko atsistatydinimo laišką. Valstybės vadovas tai apsvarstys. Ukrainos Prezidento kanceliarija atskirai praneš peržiūros rezultatus“, pranešimą cituoja „Hromadske“.

2019 metų spalio 4 dieną Aukščiausioji Rada pritarė ministrų kabineto veiklos programai, pagal kurią O. Hončaruko ir vyriausybės atsistatydinimas dėl nepasitikėjimo negalimas vienus metus. Tačiau pagal konstituciją premjeras ir kiti vyriausybės nariai turi teisę paduoti prezidentui atsistatydinimo pareiškimus. Prezidentas turi teisę juos patenkinti arba jų nepatenkinti. Atsistatydinus premjerui turi atsistatydinti visas ministrų kabinetas, skelbia BNS.

35 metų O. Hončarukas yra teisininkas, anksčiau prezidento administracijoje sprendęs ekonominius klausimus.

Neseniai buvo nutekintas garso įrašas, kaip įtariama, iš susirinkimo, kuriame dalyvavo O. Hončarukas. Jame girdėti, kaip asmuo, kurio balsas primena O. Hončaruko, kritikuoja Ukrainos prezidentą V. Zelenskį, sakydamas, jog jis „labai primityviai supranta ekonomiką“, todėl paaiškinimai apie Ukrainos ekonomiką turi būti paprasti.

Tuomet jis pridūria, kad ir pats yra „kvailelis“ šioje srityje, skelbiama „Kyiv Post“. O. Hončarukas ir kiti susirinkimo dalyviai nei patvirtino, nei paneigė garso įrašo autentiškumo.

„Deja, per kelis mėnesius gan sunku sunaikinti nusikalstamas schemas, kurtas dešimtmečius. Svarbiausia, kad mes neturime teisės sustoti ir nesustosime! Kad ir kaip to norėtų mūsų oponentai, pripratę gyventi šešėlyje“, – pranešdamas apie atsistatydinimą rašė O. Hončarukas.

Būtent su tokiais esamos valdžios veiksmais premjeras sieja rezonansinių tariamų įrašų nutekinimų, kuriais siekiama diskredituoti šalies vadovybę, atsiradimą socialiniuose tinkluose.

Po minėto garso įrašo nutekinimo, sausio 15 dieną, buvo paviešintas netikras A. Gončaruko atsistatydinimo prašymas, kurį paneigė Ukrainos vyriausybė, rašo „112 Ukraine“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.