Pasaulyje

2020.01.15 19:26

„Spotify“ pristatė tinklalaidę vienišiems britų šunims

BNS2020.01.15 19:26

Muzikos transliavimo internetu milžinė „Spotify“ trečiadienį Jungtinėje Karalystėje pristatė tinklalaidę, skirtą vieniems namuose paliktiems šunims, bendrovės užsakymu atliktos apklausos rezultatams parodžius, kad, daugelio šunų šeimininkų nuomone, garso įrašų klausymasis padeda jų augintiniams nusiraminti.

Švedijos bendrovė sukūrė „raminantį“ muzikos, kalbos ir įvairių garsų kokteilį, skirtą per dieną namuose paliekamų šunų nuraminimui.

Grojaraštyje skamba serialo „Sostų karai“ (Game of Thrones) aktoriaus Ralpho Inesono (Ralfo Ainesono) ir BBC serialo „Kvieskite pribuvėją“ (Call the Midwife) aktorės Jessicos Raine (Džesikos Rein) balsai.

Aktoriai įgarsino „šunims skirtus pagyrimus“, pasakojimus, paskatinimo ir nuraminimo žodžius, pranešė „Spotify“, pristatydama savo naują produktą „My Dog`s Favourite Podcast“.

Tinklalaidėje, susidedančioje iš dviejų po penkias valandas trunkančių blokų, taip pat skamba atpalaiduojanti muzika, įrašyti tokie aplinkos garsai kaip lietaus lašų kapsėjimas ir medžių ošimas.

Pasak projekto konsultanto Glazgo universiteto atstovo Neilo Evanso, šunų girdimų garsų paįvairinimas gali būti naudingas, siekiant sumažinti jų stresą ir nerimą.

„Kai šunų garsinė aplinka yra tinkamai paįvairinama, jie gali mažiau loti, atsigulti ir daugiau miegoti, o jų kūnai labiau atsipalaiduoja“, – sakė N. Evansas.

Lėtas tempas baikščioms katėms

Muzikos klausymosi internetu platforma „Spotify“ veikia nuo 2008 metų ir dabar sako turinti 113 mln. prenumeratorių 79 pasaulio šalyse.

Pasak bendrovės, apklausos parodė, jog 76 proc. britų augintinių šeimininkų mano, kad jų keturkojams patinka klausytis muzikos.

Vienas iš keturių šeimininkų, išeidami iš namų, jau ir dabar palieka augintiniams muziką, o ketvirtadalis netgi tvirtina matę savo augintinius pagal ją šokant, nurodė bendrovė.

Naujoji tinklalaidė buvo sukurta bendradarbiaujant su gyvūnų ekspertais, įskaitant Karališkosios draugijos prieš žiaurų elgesį su gyvūnais (RSPCA) atstovus.

„Mūsų atlikta šunų šeimininkų apklausa parodė, kad daug šunų paprastai kasdien yra paliekami vieni ir, deja, daugeliui šunų tai būna sunku“, – sakė RSPCA šunų gerovės ekspertė Samantha Gaines.

„Svarbu, kokios muzikos klausosi šuo. Tyrimas parodė, kad tam tikra muzika gali padėti šunims atsipalaiduoti, o kai kurios poveikis turi mažiau naudos“, – nurodė ekspertė.

„Spotify“ taip pat pristatė „augintinių grojaraščius“ savo klausytojams visame pasaulyje, siūlydama grojaraščius, sudarytus algoritminiu būdu pagal jų pomėgius ir augintinio charakterio bruožus.

Gyvūnų šeimininkai gali susikurti maždaug 30 įrašų grojaraščius pagal tai, kas, jų nuomone, patiktų jų gyvūnui.

„Energingam šuniui galėtų patikti grojaraštis su greito tempo įrašais, o baikščiai katei galėtų tikti kas nors lėtesnio“, – skelbia „Spotify“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt