Pasaulyje

2019.10.18 08:53

Už šnipinėjimą nuteistas norvegas pateikė prašymą dėl Putino malonės

LRT.lt2019.10.18 08:53

Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS ketvirtadienio vakarą pranešė, kad Norvegijos pilietis Frode Bergas, nuteistas Maskvoje už šnipinėjimą prieš Rusiją, pateikė prašymą dėl prezidento malonės.

F. Bergo advokatas Brynjulf Risnesas Norvegijos žiniasklaidai NRK patvirtino, kad iš tikrųjų buvo prašoma prezidento malonės, tačiau, anot jo, prašymas buvo išsiųstas jau prieš kurį laiką.

„Atsiprašymas yra tik formalumas, tačiau tarp valstybių turi būti susitarta“, – NRK sakė B. Risnesas.

Advokatas TASS taip pat sakė, kad F. Bergas „kreipėsi dėl malonės“, tačiau atsisakė pateikti daugiau komentarų.

Anot Norvegijos laikraščio „Aftenposten“, F. Bergo gynėjai jau anksčiau sakė, kad kreipsis į prezidentą dėl malonės. Tačiau prašymas nebuvo pateiktas, nes teisininkai tvirtino, kad pirmiausia Rusija ir Norvegija turi rasti politinį sprendimą.

Buvusią Norvegijos pasienio inspektorių F. Bergą 2017 m. gruodžio 5 d. areštavo Rusijos saugumo tarnyba FSB vizito Maskvoje metu, praneša „Aftenposten“.

Rusijos prokurorai teigė, kad F. Bergas dirbo Norvegijos žvalgybos tarnybose.

BNS trečiadienį atskleidė, kad vyksta šnipų mainai tarp Lietuvos, Norvegijos ir Rusijos, dėl kurių derybos užtruko kelerius metus.

Agentūros vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis teigia, kad pasiektas principinis susitarimas dėl penkių asmenų. „Tai liečia 3 valstybes. Rusija atgautų 2 asmenis, iš kurių pagrindinis yra Lietuvoje nuo 2015-ųjų esantis Nikolajus Filipčenka“, – LRT RADIJUI sakė V. Beniušis.

N. Filipčenką Lietuvos pareigūnai ir teismai įvardijo kaip kadrinį federalinės saugumo tarnybos, t. y. Rusijos žvalgybos tarnybos, pareigūną. Pasak V. Beniušio, jis buvo sulaikytas 2015 m. traukinyje, vykusiame iš Karaliaučiaus krašto į Baltarusiją.