Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.20 21:22

Išaušo ta diena: apgaulė pritraukė šimtus žmonių ieškoti ateivių „Area 51“ bazėje

LRT.lt 2019.09.20 21:22

Ankstų penktadienio rytą atokioje Nevados Linkolno apylinkėje, prie JAV karinių oro pajėgų bazės, dar žinomos kaip „Area 51“, vartų susirinko apie 75 žmonės numatytu laiku, kuriuo iš pradžių kaip pokštas buvo sumanytas masinis bazės šturmas, rašo „CBS News“.

Ankstų penktadienio rytą atokioje Nevados Linkolno apylinkėje pire JAV karinių oro pajėgų bazės, dar žinomos kaip „Area 51“, vartų susirinko apie 75 žmonės numatytu laiku, kuriuo iš pradžių kaip pokštas buvo sumanytas masinis bazės šturmas, rašo „CBS News“.

Atokioje Nevados Linkolno apylinkėje, greta dviejų gyvenviečių, kurių populiacija 173 žmonės, yra itin slapta JAV karinių oro pajėgų bazė, dar žinoma kaip „Area 51“. Ji ilgą laiką buvo siejama su NSO sąmokslo teorijomis.

Linkolno apygardos šerifas Kerry Lee ketvirtadienio vakarą įvertino, kad apie 1500 žmonių susirinko į festivalio vietas. Kaip praneša „CBS News“, vienas asmuo buvo areštuotas dėl kaltinimų šlapinimųsi viešoje vietoje, o kitas buvo sulaikytas ankstų penktadienio rytą prie uždraustos teritorijos vartų.

Iš pradžių buvo planuojama, jog rugsėjo 19 d. į šiuos atokius miestelius sugužės dešimtys tūkstančių žmonių, ketinančių dalyvauti dviejuose festivaliuose – „Alienstock“ ir „Storm Area 51 Basecamp“, kad pamatytų ateivius iš kosmoso.

Tapo sensacija

Birželį 20-metis studentas Matty Robertsas iš Beikersfildo, Kalifornijos feisbuke juokaudamas pasidalijo įrašu apie artėjantį renginį pavadinimu „Storm Area 51, They Can't Stop All of Us“ (liet. „Area 51“ šturmas, jie negali sustabdyti mūsų visų). Kaip galima nuspėti iš renginio pavadinimo, jo metu planuojamas masinis įsiveržimas į karinę bazę – toks, kurio sustabdyti nepajėgtų net apsauga.

Patekus į bazę, visuomenei turėtų būti atskleistos tariamai joje slypinčios paslaptys – slepiamos ateivių technologijos ir slapti valdžios tyrinėjimai. „Pamatykime tuos ateivius“, – skelbiama renginio aprašyme.

Vos pasirodęs viešumoje, renginys tapo tikra sensacija, apie kurią kalbėti ėmė pasaulio žiniaskaida.

„Apie „Area 51“ renginį feisbuke paskelbiau birželio 27 d., apie 2 val. nakties, – BBC pasakojo M. Robertsas. – Iš pradžių tai buvo tiesiog pokštas. Tačiau netikėtai jis susilaukė labai daug dėmesio.“

Nori rasti ateivius

Susidomėjimą rugsėjo 20 d. dalyvauti renginyje išreškė 3,5 mln. žmonių. Anot M. Robertso, „nemaža dalis žmonių pokštą priėmė rimtai“.

Vienas iš būsimų festivalio dalyvių – 33-ejų nekilnojamojo turto investuotojas iš Ohajo. Jis BBC pasakojo, kad yra pasiryžęs patekti į pastatą ir „atskleisti bei surasti ateivius“.

„Važiuosiu į „Area 51“, nes šią bazę išlaikome mes, mokesčių mokėtojai, tad po tų 70-ties metų, kuriuos buvo slepiamos ateivių technologijos, pagaliau turime teisę jas pamatyti“, – rašė jis feisbuko įraše.

Du vyrai iš Nyderlandų jau buvo suimti, nes įžengė į draudžiamą zoną netoliese „Area 51“ bazės. 20-ies Tiesas Granzieras ir 21-erių Govertas Sweepas policijai teisinosi, jog tiesiog „norėjo pamatyti bazę“, rašo BBC.

Panašių grasinimų patekti į bazę yra pasitaikę ir anksčiau, tačiau sunku atskirti, kada ketinimai rimti, o kada – tik internetinis pokštas. Tačiau JAV karinės oro pajėgos į bet kokius ketinimus žiūri rimtai.

JAV karinių oro pajėgų atstovė spaudai Laura McAndrews BBC teigė, kad „bet kokie bandymai neteisėtai patekti į karinius pastatus ar bazes yra pavojingi“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi