Pasaulyje

2019.06.14 15:06

Europos Komisija: Rusija bandė paveikti Europos rinkimus skleisdama melagienas

ELTA 2019.06.14 15:06

Rusija, Europos Komisijos vertinimu, nuolat skleisdama melagingą informaciją, mėgino daryti įtaką Europos Parlamento rinkimams.

„Surinkti įrodymai parodė, jog Rusijos šaltiniai ir toliau skleidžia dezinformaciją, kad sumažintų rinkėjų aktyvumą ir darytų įtaka rinkėjų apsisprendimui“, - sakoma penktadienį paskelbtame Komisijos pranešime.

Vis dėlto, anot Komisijos, nėra pakankamai duomenų, kad būtų galima kalbėti apie visiškai konkrečiai prieš Europos Parlamento rinkimus nukreiptą dezinformacinę kampaniją.

Europos Komisija prieš gegužės pabaigoje vykusius Europos Parlamento rinkimus įspėjo dėl dezinformacinių kampanijų, pirmiausiai – iš Rusijos. Dėl to, be kita ko, su ES valstybėmis buvo sukurta sistema dėl geresnio keitimosi informacija. Be to, be kitų, „Facebook“, „Google“, „Twitter“ ir „Mozilla“" pasirašė savanorišką elgesio kodeksą.

Europos Komisija dabar pabrėžė, kad pastangos davė vaisių ir padėjo apriboti melagingų žinių poveikį rinkimams. Vis dėlto galutiniam vertimui esą dar per anksti. Tačiau kova su melagingomis žinioms turi būti tęsiama.