Pasaulyje

2019.05.05 22:56

Avariją Maskvos oro uoste matęs lietuvis: lėktuvas priminė degantį fakelą

Sekmadienį Maskvos Šeremetjevo oro uoste avariniu būdu leidosi keleivinis lėktuvas, kuris trenkęsis į nusileidimo taką užsiliepsnojo. Įvykį savo akimis matęs lietuvis sako, kad orlaivis priminė degantį fakelą: „Baisus vaizdas.“

Vaidas Matulaitis turėjo iš Maskvos skristi į Taliną, tačiau keleiviams sulipus į lėktuvą, šis pusę valandos nepajudėjo. Pro iliuminatorius matėsi, kad daug lėktuvų rikiuojasi prie pakilimo tako, tačiau jiems neleidžiama pakilti.

Keleiviams buvo pranešta, kad Šeremetjevo oro uoste pernelyg intensyvus eismas, todėl ir reikia laukti. „Bet tai buvo akivaizdžiai netiesa, nes nė vienas lėktuvas nekilo ir nė vienas nesileido“, – LRT.lt pasakojo V. Matulaitis.

Ir tada keleiviai savo akimis pamatė, kaip ant nusileidimo tako avariniu būdu leidžiasi lėktuvas.

Pranešama, kad avariją patyręs „Aeroflot“ orlaivis „Suchoi Superdžet 100“ (SSJ-100) su 73 keleiviais buvo neseniai pakilęs iš Šeremetjevo oro uosto ir skrido į Murmanską. Tačiau nenutolus nuo Maskvos, jam teko apsisukti atgal ir leistis.

„Lėktuvas bandė vieną kartą sėstis, bet nesėkmingai. Antrą kartą leisdamasis jis uodega kliudė taką ir užsidegė labai ryškia atvira liepsna, kaip degantis fakelas – reginį nupasakoja V. Matulaitis. – Baisus vaizdas.“

Pranešama, kad leistis orlaiviui teko dėl nuo žaibo užsidegusio variklio, tačiau iš gana toli stovėjusio V. Matulaičio lėktuvo šių liepsnų nesimatė – ryški ugnis įsižiebė tik SSJ-100 palietus žemę.

Prie lėktuvo suskubo avarinės tarnybos. Rusijos žiniasklaida praneša, kad keleivių ir įgulos evakuacija truko mažiau nei minutę. Neoficialiais duomenimis, mažiausiai 13 žmonių, iš jų du vaikai, žuvo, bent septyni patyrė sužalojimų.

V. Matulaičio lėktuvas dar apie valandą negalėjo pakilti ir tuo metu įgula keleiviams neteikė jokios informacijos, pasakoja lietuvis.

„Ir tada jau leido kilti. Iš viršaus matėsi pasekmės – pusė lėktuvo visiškai juodas kaip nuodėgulys, putom apipiltas“, – LRT.lt pasakojo jis.