Pasaulyje

2019.05.05 19:21

Maskvos oro uoste besileisdamas užsiliepsnojo lėktuvas, žuvo mažiausiai 41 žmogus

LRT.lt, BNS 2019.05.05 19:21

Maskvos Šeremetjevo oro uoste užsiliepsnojo keleivinis lėktuvas, praneša Rusijos žiniasklaida. „Aeroflot“ orlaivis leidosi avariniu būdu. Pranešama, kad žuvo 41 žmogus.

Įvykį matę žmonės pradėjo dalintis vaizdais socialinėse medijose, kur matyti milžiniški dūmų kamuoliai ir atviros liepsnos.

Agentūra „Interfax“ praneša, kad orlaivis netrukus užgesintas. Lėktuvu skrido 73 keleiviai.

Iš pradžių Rusijos Tyrimų komitetas pranešė, kad žuvo 13 žmonių, iš kurių du – vaikai.

Bendrovės „Aeroflot“ lėktuvas „Suchoi Superdžet 100“ (SSJ-100) skrido iš Maskvos į Murmanską, tačiau buvo priverstas grįžti į Šeremetjevo oro uostą ir leistis avariniu būdu.

Pasak agentūros „Tass“, užsiliepsnojo lėktuvo variklis. „Interfax“ duomenimis, liepsnos lėktuvą apėmė po nesėkmingo pirmojo bandymo nusileisti. Bandydamas leistis antrą kartą, orlaivis uodega trenkėsi į žemę.

Rusijos sostinės gelbėjimo tarnybų atstovas naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, jog lėktuvo uodegos dalies neliko, gelbėtojai bando pasiekti lėktuvo gale sėdėjusius keleivius, kurie galėjo per incidentą nukentėti.

„Lėktuvo uodegos dalis visiškai sunaikinta. Gelbėtojai bando prasibraukti iki galines kėdžių eilių, kur gali būti nukentėjusiųjų“, – tvirtino šaltinis.

Anot jo, pagrindinė katastrofos priežasties versiją – į lėktuvą trenkė žaibas.

Dėl avarijos pradėtas kriminalinis tyrimas.

Sekmadienio vakare skrydžiui iš Maskvos į Murmanską pakilęs SSJ-100, kuriame buvo 73 keleiviai, netrukus po 10 minučių pasiuntė nelaimės signalą ir leidosi į Šeremetjevo oro uostą avariniu būdu. Jo pilotams nepavyko orlaivio nutupdyti pirmu bandymu, o per pakartiną bandymą lėktuvas trenkėsi į nusileidimo taką – iš pradžių ratais, po to – priekine dalimi ir užsidegė. Gaisras buvo užgesintas gana greitai, tačiau lėktuvo galinės dalies nuo pat sparnų sparnų neliko.

Skrydžiai į Šeremetjevo oro uostą ir iš jo sustabdyti.

Iki šiol buvo užfiksuotos trys SSJ-100 lėktuvų, kurių patikimumu ir saugumu smarkiai abejojama tarptautinėje rinkoje, avarijos ir katastrofos.

2012-ųjų gegužę ikiserijinės gamybos SSJ-100 lėktuvas nukrito netoli Indonezijos sostinės Džakartos per parodomąjį skrydį. Žuvo visi 45 juo skridę žmonės.

2013 metų birželį Islandijos sostinės Reikjaviko oro uoste bandomąjį skrydį atlikusiam SSJ-100 nusileidus kietai, sužalojimų patyrė vienas iš penkių juo skridusių žmonių.

2018-ųjų spalį Rusijos skrydžių bendrovei „Jakutija“ priklausantys toks lėktuvas leisdamas Buriatijos sostinėje Ulan Udėje nuriedėjo nuo tako. Nedideles traumas patyrė keturi iš 92-ių juo skridusių žmonių.