Naujienų srautas

Muzika2023.03.14 12:43

Žinoma britų grupė „Hurts“ Latvijoje surengs koncertą po atviru dangumi

LRT.lt 2023.03.14 12:43
00:00
|
00:00
00:00

Šią vasarą, liepos 26 d., Siguldos viduramžių pilies scenoje (Latvijoje) koncertuos žinomas duetas „Hurts“ iš Mančesterio. 

Kadangi tai bus pirmas solinis grupės koncertas po atviru dangumi Baltijos šalyse, „Hurts“ jam pasirinko romantišką vietą - vaizdingas Siguldos pilies apylinkes.

Tikimasi, kad koncerte elegantiškasis britų duetas „Hurts“ atliks tiek kompozicijas iš naujausio, jau penktojo albumo „Faith“, tiek ir visus geriausius savo kūrinius - „Wonderful Life”, „Better Than Love”, „Stay”, „Sunday”, „Blood, Tears & Gold”, „Illuminated”, „Miracle”, „Somebody To Die For”, „Blind”, „Surrender”, „Some Kind Of Heaven”, „Nothing Will Be Bigger Than Us”, „Wings”, „Rolling Stone”, „Wish”, „Beautiful Ones”, „Ready To Go” ir kitus.

Albumas „Faith“ buvo kuriamas sudėtingu pandemijos metu - būtent dėl pandemijos neįvyko ir 2021 metais planuotas grupės koncertinis turas.

Savo interviu NME leidiniui „Hurts“ solistas Theo Hutchcraftas apie „Faith“ pasakoja: „Norėjome grįžti prie esmės, ką darome ir kas esame. Turėjome įsimylėti tą muziką, kurią iš pat pradžių norėjome kurti. Mus visada traukė niūrūs popmuzikos elementai. Tai keistas metas išleisti jį [albumą], bet kartu ir geras, nes jame yra vilties žinutė. Ji – apie galimybę keistis ir įveikti negandas. Tikiuosi, žmonės atras tai albume“.

Duetą „Hurts“ 2009 m. Mančesteryje subūrė vokalistas Theo Hutchcraftas ir muzikantas Adamas Andersonas. Grupės vizitine kortele tapo elegantiška ir šiek tiek keistoka apranga, puikios melodijos, labiau tinkančios 80-iesiems nei dabarčiai, dažnai tamsūs, bet intriguojantys tekstai, skausmo ir nevilties persmelktas vokalas. Grupės kūrybą lydėjo ir stilingi vaizdo klipai, kuriuose apstu ekstremalių siužeto vingių.

Populiarumas „Hurts“ aplankė 2010 metais, išleidus debiutinį albumą „Happiness“. Vien tik iš šio albumo net šešios dainos pasiekė įvairių Europos grojaraščių viršūnes. Jungtinėje Karalystėje ir Austrijoje albumas buvo pripažintas auksiniu, o Vokietijoje – platininiu. Sumuojant visus skaičius, šis darbas pateko į geriausių topų dešimtukus mažiausiai 12-oje šalių. Vėlesniais albumais „Exile“ (2013 m.), „Surrender“ (2015 m.) ir „Desire“ (2017 m.) grupė tik sustiprino savo pozicijas popmuzikos Olimpe.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi