Muzika

2021.12.05 16:23

Pristatyta pirmoji 2022 metų „Eurovizijos“ daina: Bulgarija į konkursą siunčia roko muzikantus

LRT.lt2021.12.05 16:23

Iki „Eurovizijos“ dainų konkurso likus daugiau nei pusmečiui, sekmadienį pristatyta pirmoji jame skambėsianti daina.

Tai – Bulgarijai atstovausiančios roko grupės „Intelligent Music Project“ kūrinys „Intention“, sekmadienį išleistas kartu su vaizdo klipu.

Kaip jau pastebėjo ne viena apie „Euroviziją“ rašanti interneto svetainė, po šįmet konkurse įvykusio Italijos grupės „Måneskin“ triumfo galima tikėtis, kad roko dainų kitų metų „Eurovizijoje“ bus ne viena ir ne dvi.

Lapkričio pabaigoje Bulgarijos visuomeninio transliuotojo BNT spaudos konferencijoje paskelbta, kad šalies garbę gins roko supergrupė „Intelligent Music Project“.

Supergrupėmis vadinami kolektyvai, į kuriuos susiburia iš veiklos kitose grupėse gerai žinomi muzikantai.

„Intelligent Music Project“ – kintamos sudėties roko grupė, kurioje groja keli žinomi šalies atlikėjai, tarp jų – TV šou „X faktorius“ laimėtojas Slavinas Slavčevas.

Grupės ginklas – „legionierius“ vokalistas Ronnie Romero, gimęs Čilėje, o pastaruosius keliolika metų gyvenantis Ispanijoje.

Įvairių žanrų muziką atliekantis Ronnie yra gerai žinomas roko gerbėjams, ypač – sekantiems vyresnės kartos žvaigždžių karjerą.

Jis dainuoja garsaus vokiečių roko gitaristo, buvusio legendinių „Scorpions“ nario Michaelio Schenkerio grupėje. Taip pat jau šešerius metus yra kitos roko legendos, buvusio „Deep Purple“ gitaristo Ritchie Blackmore‘o grupės „Rainbow“ dainininkas.

„Intelligent Music Project“ ne sykį bendradarbiavo su garsiais pasaulio roko muzikantais – pavyzdžiui, su grupių „Styx“, „Nazareth“, „Toto“, „Uriah Heep“ nariais. Beje, eurovizinėje dainoje mušamųjų partijas įrašė garsus britų būgnininkas Simonas Phillipsas, grojęs su Peteriu Gabrieliu, „Judas Priest“, „The Who“, Franku Zappa ir kitomis roko legendomis. Tiesa, jau pranešta, kad „Eurovizijos“ scenoje su bulgarais jis nepasirodys.

Kitas „Intelligent Music Project” narys Stojanas Jankulovas yra pažįstamas „Eurovizijos“ gerbėjams, nes su vokaliste Elitsa du sykius atstovavo Bulgarijai šiame konkurse. 2007-aisiais šis duetas užėmė penktąją vietą, o 2013-aisiais nepateko į finalą.

Dainos „Intention“, kurią bulgarai atliks „Eurovizijoje“, vaizdo klipas:

Iki šiol savo atlikėjus kitų metų „Eurovizijai“, kuri gegužę vyks Italijos mieste Turine, yra paskelbusios dar dvi šalys. Dar rugsėjo viduryje pirmasis savo pasirinkimą paskelbė Belgijos transliuotojas – „Eurovizijoje“ šiai šaliai atstovaus dainininkas Jérémie Makiese. Sakartvelas neseniai paskelbė, kad į „Euroviziją“ siųs cirko trupę „Circus Mircus“.

Lietuvos atranka į „Eurovizijos“ dainų konkursą įvyks kitų metų pradžioje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt