Muzika

2021.11.26 08:01

Pamatykite: naują klipą pristatę „The Roop“ užminė mįslę dėl dalyvavimo 2022-ųjų „Eurovizijoje“

LRT.lt2021.11.26 08:01

Penktadienis – diena, kurios ilgai laukė grupės „The Roop“ gerbėjai. Po beveik metų pertraukos ši grupė pristato naują dainą ir vaizdo klipą „Ohmygodable“. Ta proga grupę „The Roop“ MO muziejuje kalbino LRT žurnalistas Ramūnas Zilnys. Pokalbyje grupė „The Roop“ atskleidžia naujos dainos ir klipo idėją, o taip pat komentuoja kalbas, kad su šiuo kūriniu ketina dar sykį išbandyti jėgas „Eurovizijos“ atrankoje.

Pokalbio įrašas:

Ramūnas Zilnys kalbina. „The Roop“ klipo premjera ir mįslė dėl „Eurovizijos“

„The Roop“ muzikantų žodžiai pokalbyje kelia intrigą - kelis sykius paklausti, ar neketina bandyti jėgų 2022-ųjų „Eurovizijos“ atrankoje, jie išsisuko nuo atsakymo, o portale „YouTube“ vaizdo klipą patalpino su prierašu anglų kalba „Eurovizija 2022“. Popiet šis užrašas dingo.

Kas tai - pokštas ar užuomina į ketinimą dar sykį šturmuoti didžiausią Europos dainų konkursą - turėtų paaiškėti kiek vėliau.

Naujoji daina buvo sukurta Aukštaitijos nacionalinio parko miškuose, medinėse trobelėse, kur vyko „The Roop“ kūrybinė stovykla. „Vis grįžtu užbaigti dainų ten – toli nuo civilizacijos bei miesto tempo“, – sako „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius.

Naujuoju darbu grupė kviečia nenustoti žaisti, atrasti, o kartu – pažvelgti kitaip į gyvenimą, kūrinius ir save.

Žaismės nestinga ir „Ohmygodable“ vaizdo klipe, kurį režisavo Saulius Baradinskas, anksčiau sukūręs ir šįmet „Eurovizijoje“ skambėjusio grupės kūrinio „Discoteque“ klipą.

Pasak S. Baradinsko, naujos dainos „Ohmygodable“ vizualizavimą inspiravo graikų mitas apie Pigmalioną, kuris įsimyli savo sukurtą skulptūrą.

„Manau, kad Pigmaliono mitas yra itin aktualus ir šiandien, nes mes gyvename socialinių tinklų amžiuje, jame kasdien kuriame savo socialinių tinklų „skulptūras”, norėdami patikti, įtikti ir būti reikšmingi. Tai yra žmogiška. Ko gero, kiekvienas iš mūsų turi šiek tiek Pigmaliono savybių, – pasakoja S. Baradinskas. – Visas muzikinis klipas yra kaip atskiras mitas apie dieviškąjį sapną, kuris nutinka garsiųjų meno kūrinių pasaulyje. Linkiu, kad šiame mūsų muzikiniame klipe žiūrovas atrastų tuos kūrinius ir pergyventų mūsų mitą, kaip vieną gražų sapną kartu.“

„Dainos pavadinimas yra naujas, retai sutinkamas žodis, apibūdinantis žmogų arba reiškinį, kurį pamatęs gali pasakyti: „Oh My God!“ („O, mano Dieve!”). Šiame klipe žiūrovas keliauja per garsius pasaulinius meno kūrinius, kurie interpretuoti šiuolaikiniame kontekste. Manau, kad klipas tikrai gavosi omanodieviškas“, – sako V. Valiukevičius.

Viskas buvo nufilmuota „one take“ principu – vienu kadru ir papildyta animacija, kurią sukūrė „Meinart Animation Studio“. O svarbų vaidmenį atlikusią antikinę skulptūrą klipui sukūrė gerai žinomas skulptorius Donatas Jankauskas-Duonis.

Filmavimo aikštelėje prie „The Roop“ taip pat prisijungė šokėjai Miglė Praniauskaitė bei Marijanas Staniulėnas, kurie po „Eurovizijos” tapo grupės koncertų palydovais ir tikrais draugais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt