Muzika

2021.11.25 22:45

Bulgarija „Euroviziją“ bandys užkariauti roku: pasitelkė ir žinomą vokalistą iš Čilės

LRT.lt2021.11.25 22:45

Ketvirtadienį dar viena šalis paskelbė, kas jai atstovaus kitų metų gegužę vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Specialioje Bulgarijos visuomeninio transliuotojo BNT spaudos konferencijoje paskelbta, kad šalies garbę gins roko supergrupė „Intelligent Music Project“.

Supergrupėmis vadinami kolektyvai, į kuriuos susiburia iš veiklos kitose grupėse gerai žinomi muzikantai.

„Intelligent Music Project“ – kintamos sudėties roko grupė, kurioje groja keli žinomi šalies atlikėjai, tarp jų – TV šou „X faktorius“ laimėtojas Slavinas Slavčevas.

Grupės ginklas – „legionierius“ vokalistas Ronnie Romero, gimęs Čilėje, o pastaruosius keliolika metų gyvenantis Ispanijoje.

Įvairių žanrų muziką atliekantis Ronnie yra gerai žinomas roko gerbėjams, ypač – sekantiems vyresnės kartos žvaigždžių karjerą.

Jis dainuoja garsaus vokiečių roko gitaristo, buvusio legendinių „Scorpions“ nario Michaelio Schenkerio grupėje. Taip pat jau šešerius metus yra kitos roko legendos, buvusio „Deep Purple“ gitaristo Ritchie Blackmore‘o grupės „Rainbow“ dainininkas.

„Intelligent Music Project“ ne sykį bendradarbiavo su garsiais pasaulio roko muzikantais – pavyzdžiui, su grupių „Styx“, „Nazareth“, „Toto“, „Uriah Heep“ nariais.

Kitas „Intelligent Music Project” narys Stojanas Jankulovas yra pažįstamas „Eurovizijos“ gerbėjams, nes su vokaliste Elitsa du sykius atstovavo Bulgarijai šiame konkurse. 2007-aisiais šis duetas užėmė penktąją vietą, o 2013-aisiais nepateko į finalą.

„Eurovizijoje“ grupė atliks dainą „Intention“, kuri kol kas nėra paviešinta.

Iki šiol savo atlikėjus kitų metų „Eurovizijai“, kuri gegužę vyks Italijos mieste Turine, buvo paskelbusios dvi šalys. Dar rugsėjo viduryje pirmasis savo pasirinkimą paskelbė Belgijos transliuotojas – „Eurovizijoje“ šiai šaliai atstovaus dainininkas Jérémie Makiese. Sakartvelas neseniai paskelbė, kad į „Euroviziją“ siųs cirko trupę „Circus Mircus“.

Lietuvos atranka į „Eurovizijos“ dainų konkursą įvyks kitų metų pradžioje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt