Muzika

2021.11.24 20:06

Erica Jennings pateikė paraišką dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje: turiu labai gerą dainą

Eglė Zubriūtė, LRT.lt2021.11.24 20:06

Trečiadienio vakarą dainininkė Erica Jennings paskelbė, kad pateikė paraišką dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Kaip portalui sakė pati atlikėja, ji tiki daina, su kuria ketina dalyvauti atrankoje.

Kaip portalui LRT.lt teigė atlikėja, dabar ji laukia komisijos verdikto, ar jai bus leista dalyvauti atrankoje, tačiau ji tikino, kad tiki daina, kurią pateikė konkurso atrankai.

„Aš visada sakiau, kad aš dalyvausiu „Eurovizijoje“, jei aš turėsiu dainą, kuri galvoju, kad tikrai patiks ir tinka „Eurovizijai“. Tikrai aš taip ir galvoju“, – tikina dainininkė.

E. Jennings teigia, kad ją vėl dalyvauti nacionalinėje atrankoje paskatino turima daina: „Aš tikrai jaučiu, kad tai yra labai gera daina.“

Atlikėja sako, kad tiki šia daina taip pat, kaip ir „Leading Me Home“ ar su grupe „Skamp“ didžiojoje „Eurovizijoje“ atlikta daina „You Got Style“.

LRT.lt primena, kad E. Jennings 2001 metais dalyvavo „Eurovizijoje“ Kopenhagoje su grupe „Skamp“. Čia jie atliko dainą „You Got Style“ ir užėmė 13 vietą su 35 taškais. Tai buvo pirmoji lietuvių daina „Eurovizijos“ scenoje atlikta anglų kalba.

Kiek vėliau R. Jennings savo jėgas ne kartą išbandė „Eurovizijos“ atrankoje 2016 metais atrankoje dalyvavo su daina „Leading Me Home“, o 2019 metais su Jurgiu Didžiuliu atliko kūrinį „Sing!“.

Apie ketinimus dalyvauti dainų konkurso atrankoje yra paskelbusi ir kita buvusi „Eurovizijos“ dalyvė – Ieva Zasimauskaitė.

Dainų autoriai ar atlikėjai paraiškas LRT gali pateikti iki lapkričio 25 d. Šiais metais nacionalinės atrankos dalyvių laukia naujovė – visuomeninis transliuotojas prisidės prie muzikinio kūrinio ir įvaizdžio išpildymo.

Atrankai pateiktas kūrinys turi būti iki 2021 m. rugsėjo 1 d. niekur neskambėjęs ir ne ilgesnis kaip 3 min. Visas atrankų taisykles ir paraiškų formas galima rasti čia.

2022 m. atranka nebus ilgesnė nei 6 laidos: trys atrankos laidos, du pusfinaliai ir finalas. Priklausomai nuo atrinktų dalyvių skaičiaus, laidų gali būti ir mažiau. Pirmoji nacionalinės atrankos laida planuojama kitų metų sausio pradžioje.

Atrankos procesą prižiūrės G. Oganausko vadovaujama darbo grupė, kurią sudaro: LRT televizijos programų departamento vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas, LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, LRT Muzikos redakcijos vyresnysis redaktorius Darius Užkuraitis, LRT Skaitmeninių aktyvų skyriaus vadovė Lina Patskočimaitė, LRT Komunikacijos ir rinkodaros departamento vadovė Rūta Putnikienė, LRT atstovė ryšiams su visuomene Miglė Savickaitė, televizijos režisierius Povilas Varvuolis ir kompozitorius, muzikos prodiuseris Vytautas Bikus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt