Muzika

2021.09.03 23:27

Skambi „Sostinės dienų“ pradžia: Katedros aikštėje koncertavo „De-Phazz“ ir „Beissoul & Einius“

LRT.lt2021.09.03 23:27

Vilniuje penktadienį prasidėjo didžiausias nemokamas miesto festivalis – tradiciškai kasmet rudens pradžioje rengiamos „Sostinės dienos“.

Iki sekmadienio miesto centre po atviru dangumi kasdien skambės muzika, vyks įvairios pramogos ir kultūriniai renginiai.

„Sostinės dienas“ penktadienį pradėjo Dūzgiantis prospektas – kaimynystės ir bičiulystės susitikimo vieta, Gero maisto krantas prie Baltojo tilto, Stiliaus lokacija, pristatanti naujausias dizainerių kūrybines idėjas, knygų gerbėjų pamilta Knygų aikštė prie Katedros, Pramogų parkas vaikams ir šeimoms Didžiojoje pievoje prie Baltojo tilto ir pažinti Lietuvą skatinanti Turizmo gatvė prie Lukiškių aikštės.

Gedimino prospekte, Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštėse, Neries krantinėje ir Didžiojoje pievoje prie Baltojo tilto, Vokiečių gatvės vidiniame kieme – visose šiose erdvėse vyksiančios „Sostinės dienos“ dovanos kelias dešimtis žinomų atlikėjų koncertų.

Pirmieji iš jų pasirodymus surengė jau penktadienį – pavyzdžiui, prie V. Kudirkos aikštės įsikūrusioje LRT scenoje „Veiksmai“ koncertavo sparčiai populiarėjanti jauna grupė „Velvet, „Deeper Upper“, Leonas Somovas su Dileta, viena populiariausių Lietuvos roko grupių „Colours Of Bubbles“.

„Viena vertus, džiugu, kad pavyko suburti stiprų ir įvairų muzikantų būrį šių metų šventei. Atlikėjai tikrai per pandemiją yra pasiilgę žiūrovų, kaip ir šie – jų.

Kita vertus, renginių šiuo metu Lietuvoje vyksta labai daug, todėl prisivilioti norimus atlikėjus nėra taip jau paprasta“, – pasakojo „Sostinės dienas“ rengiančios įstaigos „Vilniaus festivaliai“ vadovas Remigijus Merkelys.

Svarbi „Sostinės dienų“ tradicija – simboliškai pirmąjį festivalio vakarą vainikuojantis koncertas pačiame miesto centre, Katedros aikštėje.

Šįkart jis buvo tarptautinis – pirmieji į sceną žengė svečiai iš Vokietijos „De-Phazz“, pirmą sykį Lietuvą aplankę beveik prieš du dešimtmečius.

Nuo tada ne sykį Lietuvoje koncertavę, gerai mūsų šalies žiūrovams pažįstami vokiečiai prieš porą metų Vilniuje netgi įrašė koncertinį albumą – pirmąjį savo istorijoje.

Šįkart vilniečiams ir miesto svečiams jie paruošė žinomų savo hitų programą – kurioje, kaip įprasta šiai grupei, susiliejo svajingos melodijos ir stilingi džiazo bei elektroninės muzikos elementai.

Po vokiečių į sceną žengė „Beissoul & Einius“ – „elektronine mada“ savo muzikos stilių vadinantis duetas, turintis daugybę gerbėjų.

Kitų metų pradžioje Kauno „Žalgirio“ arenoje savo dešimtmečio jubiliejų ketinantys švęsti atlikėjai puikiai pasiruošė ir pasirodymui Vilniuje – žiūrovus džiugino naujausio albumo „Questions In The Dark“ dainomis, senesniais hitais ir, žinoma, vizitine kortele jau tapusiais įspūdingais kostiumais.

Beje, grupės pasirodymą papildė ir žaismingas akcentas - liaudiškais drabužiais pasipuošę šokėjai.

Apsvaigę nuo visą Katedros aikštę užtvindžiusios minios reakcijos, dueto nariai vėliau dėkojo internete ir pažadėjo tokį šou būtinai kada nors pakartoti.

Šeštadienio vakarą Katedros aikštėje koncertą surengs vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų – įvairių kartų publikos mėgstamas Gytis Paškevičius, kuris iki šiol niekada nėra koncertavęs „Sostinės dienų“ šventėje.

Siekiant sumažint užsikrėtimo koronavirusu riziką, Katedros aikštės erdvė buvo suskirstyta į atskiras zonas – kad žiūrovai kuo mažiau būriuotųsi. Festivalio rengėjai taip pat primygtinai rekomendavo žiūrovams dėvėti kaukes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt