Muzika

2021.06.03 21:27

Po 9 mėnesių į sceną grįžusi Jazzu surengė koncertą Vilniuje: „Jaudinuosi lyg pirmokė“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.06.03 21:27

Karantino suvaržymams švelnėjant, Lietuvos atlikėjai vienas po kito planuoja vasaros koncertus. Ketvirtadienio vakarą koncertą sostinėje surengė dainininkė Justė Arlauskaitė - Jazzu, iki šiol paskutinį kartą Lietuvoje į sceną žengusi dar pernai rugsėjį.

„Simboliška – paskutinis koncertas su žiūrovais įvyko toje pačioje vietoje, kurioje esu šį vakarą“, - prieš koncertą Vilniaus centre įsikūrusioje „Vasaros terasoje“ šypsojosi Justė.

Viena populiariausių šalies atlikėjų į sceną žengė su muzikantų grupe ir puokšte gerai žinomų kūrinių – išsiilgusi scenos taip, jog, kaip pati prisipažino, šią savaitę iš jaudulio kovojo su nemiga.

„Tiesiog žiauriai bijojau. Atrodė, kad po tokios pertraukos nieko nebemoku – nei šnekėt, nei dainuot. Net balso dingimai prieš koncertą iš jaudulio prasidėjo.

Jaudinuosi kaip pirmokė, bet tuo pačiu vėl būti scenoje – daug džiaugsmo ir laimės“, – pasakojo dainininkė.

Jaudintis, tiesa, nebuvo dėl ko. Žiūrovai, į koncertą susirinkę su galimybių pasais, atlikėjai netruko priminti, kad ji yra pasiilgta.

Žinomas Jazzu dainas publika dainavo kartu, o plojimų buvo tiek, kad niekam nekilo abejonių – dainininkės žiūrovai pasiilgo taip pat karštai, kaip ir ji jų.

Juolab kad Jazzu nemažą dalį karantino praleido toli nuo Lietuvos – keturis mėnesius su mylimuoju Donatu Ivanausku keliavo po JAV ir Meksiką.

„Kasmet keliems mėnesiams keliaujame į Filipinus. Šįkart nusprendžiau kitaip – keliausim ten, kur gera nuotaika ir šilta, turbūt grįšiu bankrutavusi, bet be depresijos. Iškeliavau trims savaitėms, o grįžau po keturių mėnesių, vis atidėliojau kelionę namo.

Galėjau ir dar ilgiau užsibūti. Buvo nuostabi kelionė su daug patirčių, gamta, nacionaliniais parkais, kuriuos svajojau pamatyti nuo vaikystės, nuostabiu maistu, kūryba. Grįžau išsivaliusi, nes iškeliavau blogos nuotaikos, bet per šiuos kelis mėnesius supratau, kad viskas - mūsų galvose, nesvarbu, kur esame. Tai su savimi ir dirbau. Ir, aišku, rašiau dainas“, - LRT RADIJUI prieš koncertą pasakojo Jazzu.

Kelionė po Ameriką dainininkei paliko daug įspūdžių – ypač sužavėjo Florida, kurioje jai atrodė, kad karantino beveik nėra, ir kilo minčių dažniau lankytis ten.

„Neslėpsiu – atėjo noras pusę savo laiko praleisti Amerikoje. Net nekilnojamojo turto kainas Floridoje pradėjau tyrinėti. Ypač patiko Sent Pitersbergas – nuostabus miestas. Bet ateityje turiu visokių planų Amerikoje, gal pavyks viską suderinti“, – svarstė dainininkė.

Floridoje ji sutiko ir vietinių lietuvių, kuriems netgi turėjo progą surengti koncertą. Tai buvo vienintelė proga padainuoti publikai nuo praėjusių metų rudens.

„Išvykau, kai viskas čia atrodė gana niūru dėl pandemijos, grįžau į gražesnę Lietuvą. Dabar tik laukiu antrojo skiepo – mano komanda kažkodėl galvojo, kad pasiskiepysiu Amerikoje, bet ten buvo kitų reikalų.

Nuotaika dabar tokia, kad norisi koncertuoti kiekvieną dieną. Tiek ir tenoriu – dainuoti, kurti, dirbti savo restorane ir džiuginti žmones“, – šypsojosi Jazzu.

Dainininkė neslėpė, kad šiuo metu jau įrašinėja albumą lietuvių kalba, kurio nemažai dainų gimė kelionės į Ameriką metu.

„Dar prieš metus turėjau išleisti albumą anglų kalba, bet pandemija sumaišė visas kortas. Jame – daug ritmingų dainų, ten sudėjau savo linksmąją pusę, o dabar, sėdint kalnuose Amerikoje, vėl atsirado melancholiškos dainos.

Jau net pati ant savęs pyktelėjau, nes kiek galima balades dainuoti, bet taip jau išėjo. Bus daug gražių dainų apie meilę. Bet yra ir viena linksma, kuri vadinasi „Vasara“, - juokėsi Justė.

Šią dainą, beje, pirmieji išgirdo ketvirtadienį atėję į koncertą žiūrovai. Vakarui įpusėjus, Jazzu į sceną atsinešė ryškiaspalvę skrybėlę ir leidosi šokti greitu ritmu.

Nuotaikinga daina turi visus būsimo vasaros hito požymius – o Jazzu dar labiau pralinksmino žiūrovus, į kūrinį įpynusi „Lambados“ fragmentų.

„Po mano oda“, „Nusiplaunu rankas“, „Dumblas“, „Ką tu su manim darai“, „Keep It To Myself“ – po ilgos pertraukos į sceną žengusi dainininkė nesismulkino su mažiau girdėtomis dainomis ir į programą sudėjo vien ryškiausius savo hitus.

Linksmų akimirkų šį vakarą buvo per akis – Jazzu liejo širdį, tik antroje koncerto pusėje prisipažino „dabar jau nebebijanti“, dėkojo už gausias gėlių puokštes, kurių „nebeleidžia mamai nunešti į bažnyčią ir namie dabar augina botanikos sodelį“, visus kvietė pratęsti vakarėlio į savo namus ir su gimtadieniu sveikino geriausią bičiulį.

Šis, aktorius Gytis Ivanauskas, nusipelnė ypatingo dainininkės dėmesio – visus žiūrovus Jazzu išprovokavo kartu dainuoti „su gimimo diena“, o tada įteikė draugui tortą su žvakutėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.