Muzika

2021.03.11 13:46

Išgirskite: bardas Vygantas Kazlauskas ir Justinas Stanislovaitis pristato dainą, skirtą Kovo 11-ajai

LRT.lt2021.03.11 13:46

„Ši daina ilgai laukė savo meto“, - teigia šiandien pristatomos dainos „Už mus visus“, kurią įrašė su bardu Vygantu Kazlausku, muzikos ir teksto autorius Justinas Stanislovaitis.

„Vis galvojau, kur galėčiau realizuoti šį kūrinį. Tuomet mano žmona Laura nusprendė statyti šokį pagal dainą. Ji pasiūlė susisiekti su Vygantu. Taip viskas paprastai ir gavosi. Nors šokio kūrimui sutrukdė pandeminė situacija, duetą vis tik pavyko įgyvendinti sėkmingai, - sako Justinas Stanislovaitis. - Nors pačią dainą parašiau prieš keletą metų, tačiau, mano nuomone, ji šiandien aktualesnė nei bet kada. O Vyganto indėlis tik dar labiau sustiprino šios dainos žinutę“.

„Aš atviras muzikiniams eksperimentams, visada įdomu, ką daro ypač jauni ir nauji kūrėjai. Visada juos palaikau. Kai pasiūlė, pasidomėjau, ką turi? - sako Vygantas Kazlauskas. - Pasidarė labai įdomu, kaip mūsų duete viskas suskambės, nes Justinas idealiai atliko savo dainą vienas. Nežinojome, kaip pavyks, bet pavyko gerai.“

Vygantas Kazlauskas rašo dainas pagal įvairiausių poetų tekstus. „Justinas parašė ir tekstą, ir muziką. Ši daina labai atitiko mano pasaulėžiūrą, ir žodžiai - ne proginiai, plakatiniai, bet labai tikri, ir muzika skamba lyg iš mano širdies“, - sako Vygantas.

V. Kazlauskas yra suorganizavęs per 50 masinių renginių – tai Pasaulio lietuvių olimpinių žaidynių atidarymas, Baltijos šalių sportinių žaidynių atidarymas Kalnų parke, Lotynų Amerikos komandinių sportinių šokių čempionatai, pasaulio Lotynų Amerikos šokių porų čempionatas ir kiti. Vygantas – dainų autorius ir atlikėjas.

J. Stanislovaitis kartu su grupe „Justin 3“ yra koncertavęs daugelyje Europos šalių, dalyvavo ir „Eurovizijos“ atrankose, yra grupės „Twosome“ narys. Neseniai išleido dainuojamosios poezijos albumą „Daugiabučio istorijos“, kuriame dainomis virto poetų Tado Žvirinskio ir Ilzės Butkutės dainos. Šiuo metu kuria tarptautinį daugiakalbį albumą, kuriame susipina Lietuvių bei kitos užsienio šalių kalbos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt