Muzika

2021.03.11 11:36

Buvę vaikų choro dainininkai su „Rondo“ lyderiu po trijų dešimtmečių atgaivino legendinę dainą

kūrinys skiriamas Kovo 11-ajai
LRT.lt2021.03.11 11:36

1989 m. pirmojo vaikų pramoginės muzikos choro vadovas Vadimas Kamrazeris su tuometiniu grupės „Rondo“ lyderiu Gintautu Tautkumi sutarė dėl bendros dainos įrašymo.

Daina „Trečias atsidusimas“ pirmą kartą viešai buvo atlikta tų pat metų rudenį Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose.

Šių metų vasarį vienas iš buvusių choristų pastebėjo G. Tautkų pasidalinus šia daina feisbuke, sveikinant Lietuvą su Vasario 16-ąja.

Kilo mintis skubiai suburti tuos pačius atlikėjus ir perdainuoti dainą Kovo 11-osios šventei. Ir tai pavyko.

Buvę choro vaikai (kuriems dabar yra po 40-45 metus ir kurie gyvena išsiblaškę po visą pasaulį) bei dabartinis „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas pandemijos metu įrašė savo partijas nuotoliniu būdu. V. Kamrazeris suvedė įrašus ir paruošė šios dainos klipą:

1988 m. Šiauliuose muzikantas, pedagogas ir kompozitorius V. Kamrazeris parašė skelbimą į vietinį laikraštį, kad renkamas šiek tiek kitoks vaikų choras. Atėjęs į pirmą susitikimą, jis išsigandęs uždarė duris, nes prisirinko vaikų gerokai daugiau, nei tikėjosi. Taip gimė pirmas Lietuvoje pramoginės muzikos choras, kuris su savo dainomis apkeliavo beveik visus Lietuvos miestus ir miestelius.

1989 m. įvyko didžiausias choro pasirodymas – legendiniuose Vilniaus sporto rūmuose choras dainavo kartu su lietuviškos popmuzikos grandais „Rondo“. Vaikams tai buvo nereali ir fantastiška patirtis – pilnoje žiūrovų didžiausioje Lietuvos salėje, su tuo metu viena populiariausių grupių, scenoje stovėjo virš 30 vaikų, dainuojančių G.Tautkaus ir Justino Marcinkevičiaus dainą „Trečias atsidusimas“.

Beje, vėliau ši daina buvo įtraukta į mokyklinę muzikos programą ir į dainų švenčių repertuarą – ji daug kartų skambėjo įvairių valstybinių švenčių ir festivalių metu.

„Mes esame tie vaikai, kurie kadaise dainavo dainą „Trečias atsidusimas“ Vilniaus sporto rūmuose. Ji vis dar gyvena mūsų atmintyje ir šiandien mes, buvę vaikai, o dabar jau suaugę vyrai ir moterys, išsibarstę po visą platų pasaulį, suburti mūsų mylimo vadovo V. Kamrazerio, daugiau kaip po 30 metų, norime nudžiuginti visus Lietuvos žmones ir pasveikinti Kovo 11-osios proga! Būkime laisvi! Būkime nepriklausomi! Būkime vieningi! O svarbiausia, branginkime nuostabiąją ir gražiąją mūsų Tėvynę... Su švente, Lietuva!“ – tai bendras buvusių choro vaikų sveikinimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt