Muzika

2021.03.02 13:00

Patvirtintas „Eurovizijos“ planas: atlikėjai vyks į Roterdamą, jų laukia testai ir griežtos taisyklės

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.03.02 13:00

Antradienio popietę Europos transliuotojų sąjunga paskelbė detalų planą, kaip šių metų gegužę planuojama surengti „Eurovizijos“ dainų konkursą.

Konkurso rengėjai nekeičia prieš mėnesį paskelbto plano. Skelbiama, kad konkursas Nyderlandų mieste Roterdame vyks gegužės 18-22 dienomis, konkurso dalyviai keliaus į šį miestą ir gyvai koncertuos Roterdamo arenos scenoje.

Kol kas nežinoma, ar konkursą galės stebėti arenoje susirinkę žiūrovai ir kiek jų bus – tai nulems epidemiologinė situacija. Šią informaciją žadama paskelbti vėliau.

„Eurovizijos“ dvasia ir tradicija – sujungti Europą vienoje scenoje. Mes vis dar tvirtai pasiryžę tai pasiekti Roterdame gegužę“, - sako konkurso vykdomasis prižiūrėtojas Martinas Österdahlis.

Tiesa, užsimenama, jog planas gali keistis, reaguojant į koronaviruso užsikrėtimų skaičių ir pandemijos situaciją. LRT.lt primena, kad visų šalių atstovai privalo įrašyti specialų koncertinį savo dainos atlikimą – šie įrašai bus rodomi tuo atveju, jei atlikėjai negalės gyvai pasirodyti konkurso scenoje.

Antradienį paskelbta, kokių saugumo taisyklių Roterdame turės laikytis konkurso dalyviai ir juos lydinčių delegacijų nariai. Taisyklės suderintos su Nyderlandų nacionaliniu visuomenės sveikatos institutu ir kitomis šios šalies institucijomis.

Taisyklės – gana griežtos. Rekomenduojama visiems, į konkursą keliausiantiems iš užsienio, penkias dienas prieš kelionę izoliuotis.

Kiekvienas į „Euroviziją“ vykstantis dalyvis ir delegacijos narys turės pateikti per tris paras iki skrydžio atliktą neigiamą koronaviruso testą.

Nyderlanduose visi atlikėjai ir juos lydinčių delegacijų nariai privalės visą laiką būti viešbutyje, išskyrus keliones į areną – repetuoti, pasirodyti konkurse ir dalyvauti kitose su renginio programa susijusiose veiklose.

Visi į areną patenkantys žmonės, tarp jų – artistai, jų palyda ir žiniasklaidos atstovai, bus nuolat testuojami dėl COVID-19. Tam prie arenos bus įrengtas specialus testavimo centras.

„Jei bus nustatytas koronaviruso atvejis, o artistas dėl to negalės pasirodyti scenoje, bus naudojamas jo pasirodymo įrašas“, - praneša konkurso prodiuseris Sietse Bakkeris.

Dėl saugumo reikalavimų bus smarkiai sumažintas į konkursą keliaujančių eurovizinių delegacijų narių skaičius.

Sumažintas ir žiniasklaidos atstovų skaičius. Į „Euroviziją“ atvykti galės tik 500 žurnalistų – bent keturgubai mažiau nei įprasta. Dar 1000 žurnalistų galės dirbti iš namų – virtualiame spaudos centre.

Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovaus grupė „The Roop“, atliksianti dainą „Discoteque“. Grupė pasirodys pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, kuris vyks gegužės 18 dieną.