Muzika

2021.02.27 22:23

Dar viena „The Roop“ varžovė: Slovėnijos dainininkė pristatė savo eurovizinę dainą „Amen“

LRT.lt2021.02.27 22:23

Šeštadienio vakarą paaiškėjo dar viena daina, kuri šių metų gegužę skambės „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Slovėnijos televizijos eteryje parodytas TV šou, surengtas vietoj tradicinės „Eurovizijos“ atrankos.

Mat, pernai dėl koronaviruso pandemijos atšaukus „Euroviziją“, šios šalies transliuotojas nusprendė į 2021-ųjų konkursą siųsti praėjusių metų sezonui išrinktą artistę – dainininkę Aną Soklič.

Šeštadienio vakarą TV eteryje ji pirmą sykį pristatė dainą, kurią dainuos šių metų „Eurovizijoje“ – kūrinį „Amen“.

Beje, ši daina skambės pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, kuris Roterdame vyks gegužės 18 dieną. Tame pačiame pusfinalyje dalyvaus ir Lietuvos atstovai „The Roop“.

Dainą „Amen“ sukurti padėjo Charlie Masonas – 2014-aisiais „Euroviziją“ laimėjusios Conchitos Wurst dainos „Rise Like A Phoenix“ bendraautoris.

Dainoje girdimas specialiai suburtas gospelų choras – pagal pandemijai pritaikytas šių metų „Eurovizijos“ taisykles pirmą sykį istorijoje pritariantieji balsai galės skambėti iš įrašo, ir Slovėnija nusprendė tuo pasinaudoti.

„Amen“ yra apie meilę, nes meilė – svarbiausia. Mano dainos žinutė – labai universali“, - sako Slovėnijos dainininkė.

Netikėtumas – dainą, taip pat pavadintą „Amen“, „Eurovizijoje“ ketina atlikti ir šių metų Austrijos atstovas Vincentas Bueno. Apie tai jis pranešė penktadienį – diena anksčiau nei slovėnė. Tiesa, austras dainuos kitame pusfinalyje.

Slovėnijos atstovės dainą galite išgirsti čia:

36-erių A. Soklič dainuoja nuo mažens, mokėsi iš garsių Slovėnijos operos ir klasikinės muzikos mokytojų. Prieš trejus metus slovėnė savo vokalo gebėjimus tobulino ir soulo, gospelų, ritmenbliuzo vokalo kursuose JAV.

Nuo 18 metų pati dainas rašanti atlikėja pernai „Eurovizijos“ atranką laimėjo trečiuoju bandymu. Dainininkė yra ne vieno Slovėnijoje vykstančio vokalistų festivalio laureatė, savo dainas ne sykį yra atlikusi su simfoniniu orkestru.