Muzika

2021.02.25 21:34

Atlikėja Otreya pristato naują vaizdo klipą: stingdantis šaltis ir simbolių gausa

LRT.lt2021.02.25 21:34

Dainų autorė ir atlikėja Otreya (Ugnė Kudlaitė) pristato naują kūrinį „Leisk pasilikt“ bei stingdantį jos vaizdo klipą.

„Šiai dainai klipas buvo pradėtas filmuoti dar prieš užklumpant žiemai, tačiau supratus, kad sniegas vis dėlto greitai nepasitrauks, buvo nuspręsta jau nufilmuotus kadrus dar kartą perfilmuoti pasikeitusioje gamtoje.

Žinoma, sprendimas tęsti filmavimus termometrams ėmus rodyti minusinę temperatūrą nebuvo priimtas iš karto, tačiau negalėjome praleisti progos užfiksuoti tokios įspūdingos žiemos, kurios Lietuvoje nebuvo jau kurį laiką.

Klipo filmavimo metu sunkiausia buvo įgyvendinti gulėjimo sniege epizodą – išgulėti 15 laipsnių šaltyje man pavyko lygiai tris minutes, kadangi temperatūra tą dieną nelepino, o apranga nuo šalčio mažai saugojo“, – dainos klipo kūrimo užkulisiais dalinosi atlikėja.

Visgi netikėtai užklupusi ir kūrybinius planus sujaukusi žiema bei žvarbios oro sąlygos tikrai nesustingdė atlikėjos humoro jausmo.

„Šiuo metu yra gana įprasta maudytis eketėse, su maudymosi kostiumėliais lakstyti po sniegą, todėl ypatingai skųstis dėl filmavimo sniege ir aplink jį negaliu – gal netgi būsiu per visas filmavimų dienas kažkiek užsigrūdinusi“, – šypsosi dainininkė.

Naujoji atlikėjos daina pasižymi simbolių gausa – anot atlikėjos, jais buvo siekta netiesiogiai perteikti dainos prasmę.

Mergina teigia, kad vaizdo klipe kartas nuo karto pasirodantys paukščiai iliustruoja buvimą čia ir dabar, nesidairant į vakar bei per daug nesureikšminant rytojaus, o taip pat ir nekeliant sau klausimų, kas iš tiesų jie yra.

Priešprieša paukščiams vaizdo klipe yra žmogus, kuris vis klaidžioja laukdamas rytojaus, lyg šiandienos būtų negana, ir ieško savo vietos po saule. Otreya teigia, kad šią dainą parašyti inspiravo pačios patirti išgyvenimai:

„Turbūt ne aš viena savo gyvenime buvau patekusi į tokią situaciją, kuomet inercijos pagauta nesiliaudama ieškojau, kur turiu būti, kas iš tiesų esu, kol vieną dieną netikėtai sustojau ir save pagavau tokioje vietoje, kurioje būti neturėčiau. Ši vieta simboliškai klipe vaizduojama, kuomet „atsiduriu“ ant statybinio krano.

Būtent atsidūrus toje gyvenimo situacijoje supratau, kad vis dėlto jeigu nuspręsiu paklausyti savo vidaus, galbūt turėsiu progą nebesivaikyti rytojaus, nesižvalgyti į vakar ir gyventi vidinėje laisvėje. Būtent vidinė laisvė man asocijuojasi su paukščiais, todėl labai džiaugiuosi, kad filmuojant vaizdo klipą mums pasisekė ne kartą atsidurti jų apsuptyje bei tai užfiksuoti“, – prisiminimais dalinasi Otreya.

Šis atlikėjos kūrinys taip pat yra subtili ir intriguojanti užuomina klausytojams. Pasibaigus dainai „Leisk pasilikt“ galima išgirsti kitą muzikinį fragmentą – tai kitos dainos ištrauka, kurią atlikėja planuoja pristatyti klausytojams įsibėgėjus pavasariui.

„Vaizdo klipo pabaigoje klausytojai išgirs dainos, kurią greitu metu planuojame išleisti, fragmentą.

Dabar prie naujų dainų intensyviai dirbame kartu su muzikantu ir muzikos prodiuseriu Viktoru Woop, todėl savo eilės išvysti dienos šviesą laukia dar ne vienas kūrinys“, - žada Otreya.