Muzika

2021.02.21 14:01

LRT OPUS eteryje – islandų eurovizininkų „Hatari“ ir Daði Freyro koncertai

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.02.21 14:01

Radijo stotis LRT OPUS tęsia žinomų užsienio muzikos atlikėjų koncertų transliacijas, kurias eteryje galite girdėti kiekvieną sekmadienį, 19 valandą.

Šį sekmadienį eteryje padvelks „Eurovizija“ ir Šiaurės garsais – tiesa, kiek chuliganiškais. Eteryje – dviejų su didžiausiu Europos dainų konkursu susijusių atlikėjų koncertai.

Pirmieji iš jų – trijulė „Hatari“, „Eurovizijoje“ Islandijai atstovavusi užpernai ir užėmusi dešimtąją vietą.

Tel Avive surengtame konkurse šie islandai atliko industrinio techno stiliaus dainą „Hatrid mun sigra“ ir tapo skandalingiausiomis renginio žvaigždėmis:

Mat už Palestinos nepriklausomybę pasisakantys atlikėjai konkurso finale prieš kameras iškėlė šalikus su Palestinos simbolika. Už tai grupė sulaukė griežtos konkursą surengusio Izraelio ir Europos transliuotojų sąjungos kritikos, Islandijos transliuotojui už šį poelgį buvo skirta bauda.

Nepaisant to, grupės populiarumas Europoje išaugo, ji koncertavo svarbiuose Europos festivaliuose ir klubuose, didelio susidomėjimo sulaukė ir „Hatari“ daina, įrašyta su Palestinos atlikėju Basharu Muradu.

Prieš metus grupė išleido debiutinį albumą „Neyslutrans“, o kiek vėliau pasirodė ir dokumentinis filmas, pasakojantis apie „Hatari“ kelionę į „Euroviziją“. Jis jau parodytas keliuose žinomuose pasaulio kino festivaliuose.

LRT OPUS eteryje skambės išskirtinis „Hatari“ koncertas, rudenį surengtas pandemijos sąlygomis vykusiame virtualiame festivalyje „Iceland Airwaves“.

Iškart po jo eteryje – tame pačiame festivalyje įvykęs šių metų Islandijos atstovo „Eurovizijoje“ Daði Freyro koncertas.

Šis atlikėjas pernai turėjo atstovauti Islandijai „Eurovizijoje“, tačiau konkursas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos.

Šalies transliuotojas RUV nusprendė atlikėjui ir jo grupei „Gagnamagnið“ suteikti antrąją galimybę – be papildomos atrankos pakvietė atstovauti Islandijai 2021-ųjų konkurse.

Kol kas nėra atskleista, kokią dainą islandai atliks „Eurovizijoje“, kuri Nyderlandų mieste Roterdame vyks gegužės mėnesį.

Tačiau praėjusių metų konkursui skirta D. Freyro daina „Think About Things“ sulaukė daug dėmesio ir buvo minima kaip viena pagrindinių pretendenčių laimėti „Euroviziją“ – greta lietuvių „The Roop“ ir rusų „Little Big“ dainų:

Anot Berlyne gyvenančio grupės lyderio D. Freyro, jo suburta grupė scenoje simbolizuoja svečius iš ateities ir kosmoso, kurie atkeliauja į mūsų laikus, kad pasaulį išgelbėtų savo stebuklingais šokio judesiais.

Dainos „Think About Things“ tekstas anglų kalba (islandiškoji kūrinio versija turi kitus žodžius) yra skirtas dainininko dukrai. Žodžiai – apie jausmą, matant kūdikio reakciją į aplinką ir naują pasaulį.

Būgnais, pianinu ir bosine gitara grojantis islandas praeityje muzikavo grupėje „RetRoBot“ ir yra pelnęs geriausio Islandijos elektroninės muzikos atlikėjo titulą.

Abu festivalyje „Iceland Airwaves“ skambėję koncertai LRT OPUS eteryje transliuojami, bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga.