Muzika

2021.02.21 01:50

Išsirinko ir Ispanija: išgirskite dainą, kuri keliaus tiesiai į „Eurovizijos“ konkurso finalą

LRT.lt2021.02.21 01:50

Šis savaitgalis – gausus eurovizinėmis premjeromis. Šeštadienio vakarą įvyko ne tik Norvegijos ir Suomijos, bet ir Ispanijos atrankos į „Euroviziją“ finalas.

Tiesa, jis buvo kiek kitoks nei įprasta. Ispanija jau žinojo, kuris atlikėjas šįmet atstovaus šaliai „Eurovizijoje“ Nyderlanduose.

Atlikėjas Blasas Canto buvo parinktas dar praėjusių metų „Eurovizijai“, tačiau ji dėl koronaviruso pandemijos 2020-aisiais buvo atšaukta.

Ispanijoje buvo nuspręsta, kad B. Canto galės išbandyti jėgas 2021-aisiais – tad gegužės 22 dieną jis dainuos „Eurovizijos“ finale Roterdame. Pusfinalio barjero ispanui neprireiks, nes jo šalis – viena iš penkių didžiausių „Eurovizijos“ konkurso finansinių rėmėjų.

Tad šeštadienį tiesioginės TV transliacijos metu buvo renkamas ne atlikėjas, o tik viena iš dviejų dainų, kurias jis siūlė atlikti „Eurovizijoje“.

Transliacijos metu buvo nuspręsta, kad dainininkas atliks kūrinį „Voy a quedarme“. Jį galite išgirsti čia:

28 metų B. Canto yra populiarus dainininkas Ispanijoje. 2011 metais jis dalyvavo nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje su grupe „Auryn“. Jie atrankoje liko antroje vietoje.

Tiesa, B. Canto dalyvavo ir vaikų „Eurovizijos“ atrankoje 2004 metais.

„Tai buvo ilgalaikė mano svajonė. Aš apie tai svajojau nuo vaikystės“, – interviu sakė dainininkas.

Dainininkas keturis albumus išleido kartu su grupe „Auryn“, kuri yra laimėjusi MTV Europos apdovanojimą kaip geriausia Ispanijos grupė.

Pirmąjį solinį albumą atlikėjas išleido 2018 metais.