Muzika

2021.02.20 22:56

Suomija pasirinko: į „Euroviziją“ siunčia metalo grupę „Blind Channel“

išgirskite Suomijos eurovizinę dainą
Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.02.20 22:56

Šeštadienio vakarą Suomijoje įvyko „Eurovizijos“ atrankos finalas. Jame triumfavo metalo grupė „Blind Channel“.

Suomijos „Eurovizijos“ atrankos finale dėl kelialapio į gegužę Nyderlandų mieste Roterdame vyksiantį „Eurovizijos“ dainų konkursą rungėsi septyni atlikėjai ir grupės.

Tarp jų – pernai Suomijai „Eurovizijoje“ atstovauti turėjęs, bet dėl koronaviruso pandemijos konkursą atšaukus šios galimybės netekęs dainininkas Akselis.

Finale taip pat rungėsi ne sykį Lietuvoje koncertavusi Estijos dainininkė Laura Poldverė, savo šaliai „Eurovizijoje“ atstovavusi du kartus – 2005 ir 2017 metais.

Tačiau šiems atlikėjams vakaras nebuvo sėkmingas – „Eurovizijos“ atranką laimėjo metalo grupė „Blind Channel“, atliksianti dainą „Dark Side“.

Suomijos atstovai pasirodys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, kuris vyks gegužės 20 dieną. Taigi, pirmajame eurovizinės kovos etape su jais neteks susidurti lietuviams „The Roop“, kurie gegužės 18 dieną pasirodys pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje.

Suomijos eurovizinę dainą galite išgirsti čia:

Kaip skelbia oficialus „Eurovizijos“ portalas, grupę „Blind Channel“ sudaro vokalistai Joelis Hokka ir Niko Vilhelmas, gitaristas Joonas Porko, boistas Olli Matela, būgnininkas Tommi Lalli ir klavišininkas Aleksi Kaunisvesi.

Suomių šešetukas, savo muziką apibūdinantis kaip agresyvią popmuziką, yra dažnai lyginamas su britų metalo grupe „Bring Me The Horizon“.

2013 metais susibūrusi grupė jau po metų buvo pakviesta groti viename svarbiausių pasaulio metalo festivalių – Vokietijoje vykstančiame „Wacken Open Air“.

Suomijos žiniasklaida grupę jau vadina „Lordi“ įpėdiniais – pastarieji muzikantai 2006 metais iškovojo iki šiol vienintelę šalies pergalę „Eurovizijoje“.

Svarbu pastebėti, kad metalo ir sunkiojo roko muzika Suomijoje – itin populiari, šalis garsėja ir kaip viena iš tų, kurios dažniau nei kitos į „Euroviziją“ siunčia roko atlikėjus.