Muzika

2021.02.06 20:42

Lietuva nusprendė – į didžiąją „Euroviziją“ vėl deleguoja grupę „The Roop“

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2021.02.06 20:42

Šeštadienio vakarą įvyko nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo!“ finalas. Jame rungėsi 6 atrankos dalyviai: Gebrasy, Evita Cololo, Martyna Jezepčikaitė, Voldemaras Petersonas, Titas ir Benas ir praėjusių metų atrankos nugalėtojai „The Roop“. Vakaro pabaigoje susumavus žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kad gegužę į didžiąją „Euroviziją“ deleguojama grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“.

Komisijos ir žiūrovų balsai sutapo – grupei „The Roop“ pirmą vietą skyrė tiek komisija, tiek žiūrovai. Žiūrovai grupei iš viso skyrė 74512 balsų.

Eurovizija 2021. Finalas. „The Roop“ – „Discoteque“

Finalo įrašas:

Eurovizija 2021. Lietuva išsirinko – į Roterdamą keliauja „The Roop“

Šių metų nacionalinę „Eurovizijos“ atranką „Pabandom iš naujo!“ vedė Ievos Stasiulevičiūtės ir Vytauto Rumšo jaunesniojo duetas. Su dalyviais po pasirodymų bendravo Vaidas Baumila, 2015 m. drauge su atlikėja Monika Linkyte atstovavęs Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“.

Finalo vakarą studijoje nebuvo komisijos. Ekspertai pasirodymus stebėjo per ekranus ir į transliaciją jungėsi nuotoliniu būdu.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale dalyvių pasirodymus komentavo ir vertino LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, dainininkės Aistė Smilgevičiūtė ir Ieva Narkutė, pianistė, kultūros laidų ir renginių vedėja Gerūta Griniūtė, atlikėjas, kompozitorius, prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano ir kompozitorius, aranžuotojas, trombonininkas, daugybės muzikos projektų bendraautoris Jievaras Jasinskis, kompozitorius Vytautas Bikus.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo vakarą visi atlikėjai dainas atliko gyvai tiesioginio eterio metu. Šiemet dėl pandemijos nacionalinės atrankos laidos buvo filmuojamos be žiūrovų ir laikantis griežtų saugumo reikalavimų, siekiant apsaugoti tiek pačius atlikėjus, tiek su projektu dirbančią komandą.

Kuris iš šešių nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo dalyvių pasirodys Nyderlanduose vyksiančioje „Eurovizijoje“, paaiškėjo susumavus žiūrovų ir komisijos narių balsus. Kaip ir atrankinėse laidose, žiūrovų ir komisijos balsai buvo skiriami lygiomis dalimis. Žiūrovų balsavimą per visas nacionalinės atrankos laidų transliacijas stebėjo nepriklausomi stebėtojai – audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai.

Už žiūrovų skambučius ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei. Asociacija LATGA skyrė piniginę 5000 Eur premiją nacionalinėje atrankoje nugalėjusios dainos autoriams.

2021-ųjų „Eurovizija“ šiemet vyks gegužės 18–22 dienomis Roterdame, Nyderlanduose. LRT.lt primena, kad praėjusiais metais dainų konkursas buvo atšauktas dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos.

Atsižvelgiant į nuolat kintančią pandemijos situaciją, šių metų „Eurovizijai“ buvo numatyti keturi galimi scenarijai: nuo įprasto iki nuotoliniu būdu. Tiesa, trečiadienį konkurso rengėjai pranešė atsisakantys įprasto scenarijaus. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Finalo eiga

„Eurovizijos“ atrankos finalą pradėjo pusbroliai Titas ir Benas su daina „No“. „Kiekvieną kartą, kai nulipi nuo scenos, esi lengvoje šoko būsenoje, sunku ir įvertinti pasirodymą“, – vos nulipę nuo scenos sakė pusbroliai ir dar sykį pabrėžė, kad puikiai sutaria, o bet kokius kilusius ginčus išsprendžia akimirksniu.

Eurovizija 2021. Finalas. Titas ir Benas – „No“

Antroji į sceną kilo alytiškė Martyna Jezepčikaitė su dainą „Thank You Very Much“. „Paskutiniam pasirodymui pasakėme sau, kad išsitaškysime ir tą padarėme“, – po dainos šypsojosi Martyna.

Eurovizija 2021. Finalas. Martyna Jezepčikaitė – „Thank You Very Much“

Trečiuoju numeriu finale pasirodė Gebrasy su daina „Where`d You Wanna Go?“.

„Mane taip apėmė emocijos, kad net sunku kažką pasakyti“, – iškart po savo pasirodymo susijaudinęs kalbėjo Gebrasy ir nesutramdė ašarų. Atlikėjas jau anksčiau, kai pelnė žiūrovų ir komisijos simpatijas antrojoje atrankų laidoje, yra sakęs, kad tokia sėkmė jam netikėta.

„Nesu pripratęs prie tokių rezultatų, bet gal būtų visai smagu priprasti?“ – besišypsodamas anksčiau yra svarstęs Gebrasy.

Eurovizija 2021. Finalas. Gebrasy – „Where‘d You Wanna Go?“

Po pirmų trijų pasirodymų savo žodį apie juos tarė komisija. Komisijos nariui Vytautui Bikui pirmi trys pasirodymai pasirodė ne tik stiprūs, bet kai kurie ir labai jautrūs.

„Audriui (Gebrasy – LRT.lt) noriu palinkėti nesidrovėti būnant jautriu, nes jautrūs žmonės kuria nuostabius dalykus. Jis yra šaunuolis. Šiems trims dalyviams linkiu, kad tai būtų pirmas žingsnelis kopiant į kalną muzikoje. Jeigu jie dirbs ir tikės, matysime šiuos atlikėjus scenoje ir toliau“, – kalbėjo V. Bikus.

Aistė Smilgevičiūtė teigė, kad ją labai džiugina matyti kiek jaunų ir talentingų žmonių finale.

„Stebint Martyną pastebėjau, kad ji kuo toliau, tuo labiau grynina savo pasirodymą“, – sakė A. Smilgevičiūtė ir pridūrė, kad Titas ir Benas efektingą reginį sukūrė minimaliomis priemonėmis, o Gebrasy pavadino didžiausiu savo šių metų atradimu.

Stanislavas Stavickis-Stano sakė, kad šiais metais nacionalinė „Eurovizijos“ atranka sudėtinga, nes daugybė populiariausių atlikėjų joje nedalyvavo. „Jie sakė, kad yra aiškus nugalėtojas. Aš nesuprantu šios pozicijos. Pirmi trys pasirodymai įrodo, kad dalyvauti verta“, – teigė Stano ir prabrėžė, kad visi trys atlikėjai yra kuo tikriausi atradimai muzikinėje erdvėje.

Ramūnas Zilnys teigė esantis labai laimingas po šių trijų pasirodymų, nes jie visi labai skirtingi ir gražūs. „Neturiu nė mažiausios abejonės, kad į „Eurovizijos“ atrankas sugrįš Titas ir Benas“, – kalbėjo R. Zilnys. Jauniausią atrankos dalyvę Martyną jis gyrė už energiją ir pasitikėjimą savimi.

„Gebrasy jau keletą sykių buvo atrankose, bet per šią atranką įvyko tai, ką vadinsime didžiuoju šio atlikėjo lūžiu. Gebrasy padovanojo mums labai daug šilumos, grožio ir gėrio“, – įsitikinęs R. Zilnys.

Ketvirtas scenoje dainą „Never Fall For You Again“ atliko Voldemaras Petersonas. Po pasirodymo paklaustas, kaip mano, ar pavyko atrakinti žiūrovų širdis, V. Petersonas atsakė optimistiškai: „Atsirakino mūsų, tai ir žiūrovų kažkiek atsirakino.“

Eurovizija 2021. Finalas. Voldemaras Petersonas – „Never Fall For You Again“

Penktojį į sceną žengė Evita Cololo, vienintelė finale atliekanti dainą lietuvių kalba „Be paslapčių“. „Šiek tiek momentinis stresas, bet man atrodo, kad viskas pavyko gerai“, – po pasirodymo lengviau atsikvėpė E. Cololo ir neslėpė, kad prieš lipdama į sceną jaudulį bandė numalšinti pačiais įvairiausiais būdais.

Eurovizija 2021. Finalas. Evita Cololo – „Be paslapčių“

Paskutinieji finale pasirodė grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“. „Kviečiu visus išreikšti savo nuomonę ir palaikyti kiekvieną dalyvį savo balsais, ne vien plojimais prie televizijos ekrano“, – į žiūrovus po pasirodymo kreipėsi grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius.

Antrąjį dalyvių trejetą taip pat aptarė komisijos nariai, pasirodymus komentavę nuotoliniu būdu.

Gerūta Griniūtė sveikino visus šešis dalyvius ir sakė, kad džiaugiasi dėl visų: „Matosi, kad visi atėjo pasiruošę.“

Voldemaro Petersono daina jai pasirodė linksma. Evitos Cololo dainą ji įvardijo kaip labai kokybišką: „O Evita ją puikiai atlieka.“ Sėkmingiausiu pasirodymu G. Griniūtė pavadino grupės „The Roop“ ant scenos užkurtą diskoteką: „Tos chemijos, kurią jie transliuoja, nesutrukdo net televizijos ekranas.“

„Žiūrėjau finalą ir galvojau, kada paskutinį kartą bus toks finalas, kada visos dainos su kiekviena perklausa – tik geryn. Voldemaro daina nuo pat pirmo išgirdimo įstrigo, ji pagauna ir nuolat skamba. Evitos klausyti labai gera, jos tembras glosto ir užliūliuoja. „The Roop“ – viskas yra, ko reikia, tik reikia mums jais patikėti dar vieną kartą“, – komentavo Ieva Narkutė.

Jievaras Jasinskis iš trijų paskutinių dalyvių išskyrė Evitą Cololo, tiesa, didžiausius komplimentus skyrė grupei „The Roop“.

Išklausęs visus finalininkus Ramūnas Zilnys teigė pagavęs save galvojantį, kad bet kuri iš šešių dainų galėtų skambėti didžiojoje „Eurovizijoje“. Voldemaro Petersono pasirodymą jis įvardijo geriausiu jo bandymu „Eurovizijos“ atrankų istorijoje, Evitą Cololo gyrė už gražų balsą ir labai gražią dainos aranžuotę. Tiesa, R. Zilnio nuomone atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ šiemet verčiausia grupė „The Roop“ .

Po finalininkų scenoje pasirodė ir vakaro svečiai – grupė „Sisters on Wire“.

Vakaro pabaigoje susumavus žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kad gegužę į didžiąją „Euroviziją“ deleguojama grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“. Komisijos ir žiūrovų balsai sutapo – grupei pirmą vietą skyrė tiek komisija, tiek žiūrovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt