Muzika

2021.02.06 16:12

Tik LRT.lt: už uždarų durų – nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo generalinė repeticija

atnaujinta 16.56
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.02.06 16:12

Malonus jaudulys nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ dalyvius lydėjo nuo šeštadienio ryto, o likus kelioms valandoms iki tiesioginės transliacijos 21 val., šeši pretendentai atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ paskutinį kartą prieš finalą lipo ant scenos – popietę įvyko generalinė repeticija.

Dėl galimybės gegužės 18–22 d. pasirodyti dainų konkurse „Eurovizija“ ir atstovauti Lietuvai visos Europos žiūrovų akivaizdoje kovoja Gebrasy, Martyna Jezepčikaitė, Evita Cololo, Voldemaras Petersonas, Tito ir Beno duetas bei dar praėjusiais metais vietą finale užsitikrinusi grupė „The Roop“, nacionalinę atranką laimėjusi 2020 metais, tačiau dėl pandemijos atšaukus „Euroviziją“, taip ir neturėjusi galimybės pasirodyti milžiniško dėmesio sulaukiančiame konkurse.

Tiesa, karantinas pakoregavo ir šių metų atrankos filmavimus – dėl saugumo dalyviai užkulisiuose nesusitikdavo, o į studiją ateidavo griežtai nustatytu laiku. Visi studijoje buvę komandos nariai turėjo dėvėti veidą dengiančias kaukes, laikytis kitų saugumo reikalavimų. Atrankos vedėjai Ieva Stasiulevičiūtė bei Vytautas Rumšas, atlikėjas Vaidas Baumila ir komisijos nariai buvo filmuojami atskirai.

Jaudulio neslepiantys dalyviai paskutinį kartą prieš finalą stojo ant scenos – šeštadienio popietę vyko generalinė finalo repeticija. Pirmasis repeticijoje pasirodė panevėžiečių pusbrolių Tito ir Beno duetas, finale atliekantis dainą „No“, kurią parašė Faustas Venckus ir Audrius Petrauskas (Gebrasy).

„Tai, kad esame finale, mums jau yra didžiulis laimėjimas. Džiaugiamės galėdami pasirodyti ir esame dėkingi visiems, kurie padėjo atkeliauti iki finalo. Balsuokite už tuos, kurie jūsų manymu, verti laimėti. Jei mūsų daina palietė jūsų širdis, džiaugsimės jūsų balsais“, – portalui LRT.lt sakė Titas ir Benas.

Žiūrovams dėkojo ir Martyna Jezepčikaitė: „Ačiū visiems, kurie mane taip toli nuvedė. Palaikymas man labai daug reiškia, nes ne tik mano pačios noras mane veda tolyn, bet ir žmonių balsai, jų nuomonė. Nemažai pasikeitė nuo pirmojo pasirodymo, išgirdau aplinkinių pastabas, o būtent tai šiame konkurse, mano manymu, labai svarbu.

Labai džiaugiuosi, kad dar kartą lipsiu ant scenos ir tikrai stengsiuosi atiduoti visą save“, – kalbėjo Martyna, pasirodanti su daina „Thank You Very Much“, parašyta kūrėjų iš Vokietijos. Beje, aštuoniolikmetė Martyna – jauniausia šių metų atrankos finalininkė.

Savo eilės laukęs Gebrasy neslėpė jaudulio – kai iki tiesioginės finalo transliacijos lieka kelios valandos, emocijos pradeda kilti, o galvoje sukasi mintys apie tai, kaip viskas vyks ant finalo scenos. „Suprantu, kad su tokiais dalykais turiu susidoroti, nes noriu pasirodyti užtikrintai ir tikiuosi žiūrovų palaikymo“, – sakė finalo dalyvis. Finale skambės jo sukurta lyriška daina „Where’d You Wanna Go?“.

Su daina „Be paslapčių“ pasirodanti Evita Cololo sakė, kad kutena šioks toks jaudulys, tad paskutines valandas prieš finalą skiria susikaupimui. „Labai noriu surengti gerą pasirodymą ir dar labiau paliesti žiūrovų širdis“, – kalbėjo ji.

Evita taip pat pridūrė, kad tikisi, jog žiūrovai atidžiai stebės finalą, palaikys savo favoritus ir pasirinks teisingai. „Tegul į didžiąją „Euroviziją“ bus išrinktas tas, kuris žiūrovų nuomone, yra to verčiausias“, – patikino ji.

Voldemars Petersonas, rodos, nė kiek nesijaudino. „Prieš finalą dar norisi pavalgyti ir nusnausti“, – šypsojosi jis bei pridūrė, kad bus labai dėkingas už žiūrovų balsus ir palaikymą. Finale jis atliks paties kurtą ir prodiusuotą dainą „Never fall for you again“.

Ramiai nusiteikę ir susikaupę generalinėje repeticijoje pasirodė ir grupės „The Roop“ nariai. „Esu dėkingas už tai, ką gyvenimas suteikė per 2020 metus. Kad ir kiek juose buvo keistų bangų ar nusileidimų, net jei ir atrodė, kad viskas užsidarė ar baigėsi ant aukščiausio mūsų karjeros taško. Supratome, jog tai, kas buvo, nėra mūsų aukščiausias taškas.

Taigi mano mintys dabar ramios, noriu padėkoti visiems. Taip pat norėtųsi priminti žiūrovams, kad būtent jie lems, kas važiuos į konkursą. Net jei kažkas svarsto, jog viskas šiame finale jau aišku, galiu patikinti – man neaišku. Kiekvienas balsas gali būti lemiamas“, – sakė grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius. Bilietą į didžiąją „Euroviziją“ grupė tikisi iškovoti su daina „Discoteque“.

Finalo vakarą visi atlikėjai dainas atliks gyvai tiesioginio eterio metu, o komisijos studijoje šį kartą nebus. Kadangi finale ją sudarys gausesnis būrys ekspertų, jie pasirodymus stebės per ekranus ir į transliaciją pasijungs nuotoliniu būdu.

Generalinės repeticijos akimirkos – nuotraukų galerijoje.

„Pabandom iš naujo!“ tiesioginė finalo transliacija – vasario 6 d. 21.00 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt