Muzika

2020.10.23 09:43

Ramūnas Zilnys kalbina: „8 Kambarys“ ir „Baltic Balkan“ su Kastetu – apie premjeras ir ateities planus

LRT.lt2020.10.23 09:43

Penktadienį portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje lankėsi grupės „8 Kambarys“ ir „Baltic Balkan“ su Kastetu, žiūrovams pristačiusios naujausius savo kūrinius.

Vienai populiariausių Lietuvos hiphopo grupių „8 Kambarys“ šie metai – itin keisti ir nelengvi. Dar pavasarį grupė turėjo surengti koncertą didžiausioje Lietuvos arenoje.

Tada dėl koronaviruso pandemijos jį teko nukelti į vasaros pradžią, tačiau tuo metu vis dar buvo smarkiai ribojamas žiūrovų skaičius renginyje.

Net dvi premjeros: naujus kūrinius pristato „Baltic Balkan“ su Kastetu ir „8 Kambarys“

Grupė antrą sykį nukėlė koncertą – šįkart į lapkritį. Tačiau jokia paslaptis, kad didėjant koronaviruso užsikrėtimų skaičiui, visų Lietuvoje vykstančių renginių ateitis šiuo metu atrodo kiek miglota.

Nepaisant to, kol kas renginius organizuoti nedraudžiama, tad optimistiškai nusiteikę „8 Kambario“ nariai Karolis Talutis ir Deividas Alejūnas intensyviai ruošiasi didžiausiam savo karjeros koncertui, o penktadienį pristato ir naują kūrinį „Burtai“.

Pašėlusią, elektroniniais ir pietietiškais ritmais persmelktą muziką grojanti grupė „Baltic Balkan“ šį rytą taip pat turi naujienų.

Jie pristato naują, drauge su „G&G Sindikato“ nariu Kastyčiu Sarnicku-Kastetu įrašytą kūrinį „Hop Hop Digidaj“.

Ši daina – adaptuota švedų grupės „Tibble Transsibiriska“ originalaus kūrinio versija. Tik vietoje švediško teksto čia skamba Kasteto sukurtas repas.

„Tibble Transsibiriska“ – artimi „Baltic Balkan“ bičiuliai, grupės jau ir anksčiau turėjo bendrų projektų, ne kartą koncertavo toje pačioje scenoje. Kai praėjusių metų pabaigoje lietuviai vyko į pasirodymą Švedijoje, „Tibble Transsibiriska“ buvo neseniai išleidusi naują albumą ir pasiūlė vienam jų kūriniui sukurti remiksą.

„Vietoje planuoto remikso pavyko praktiškai... naujas kūrinys. Pasiūlėme Kastetui parašyti tekstą ir galime drąsiai sakyti – tai vienas juokingiausių tekstų! Komiškai tragiška istorija apie vaikiną, kurio svajonėms iškeliauti į vakarus taip ir nebuvo lemta išsipildyti“, – pasakoja „Baltic Balkan“ nariai.

Klipo režisierius ir scenarijaus autorius – jaunas ir talentingas menininkas Nikolas Verseckas, montažo režisierius Agatas Savickis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt