Muzika

2020.09.24 21:34

Vilniuje koncertuosiantis britas Michaelas Kiwanuka pelnė prestižinį muzikos apdovanojimą „Mercury“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.09.24 21:34

Londone ketvirtadienio vakarą paskelbta, kas laimėjo „Mercury“ - vieną labiausiai vertinamų populiariosios ir alternatyvios muzikos pasaulio apdovanojimų.

Prizas, kurio laimėtojas gauna ir 25 tūkstančius svarų sterlingų, nuo 1992 metų kasmet teikiamas už geriausią metų albumą, įrašytą britų ar airių muzikantų.

Nugalėtoją renka iš muzikos profesionalų sudaryta komisija, o apdovanojimas kasmet įteikiamas iškilmingoje ceremonijoje Londone.

Tiesa, šįmet dėl koronaviruso pandemijos renginio teko atsisakyti – laimėtojas paskelbtas britų visuomeninio transliuotojo BBC eteryje.

Laimėtoju tapo soulo, bliuzo, alternatyvios muzikos derinį kuriantis britų dainininkas Michaelas Kiwanuka – už savo trečiąjį albumą „Kiwanuka“. Beje, šiam apdovanojimui anksčiau buvo nominuoti ir du ankstesni šio 33-ejų atlikėjo albumai - „Home Again“ ir “Love & Hate”.

Kitų metų vasarą M. Kiwanuka pirmą sykį viešės Lietuvoje – 2021 metų birželio 16 dieną surengs koncertą VU Botanikos sode Kairėnuose. Jo pasirodymas turėjo vykti dar šįmet, bet buvo nukeltas dėl koronaviruso pandemijos.

Į apdovanojimą, kaip ir kasmet, pretendavo dvylika albumų. Šįkart pretendentų sąraše buvo džiazo būgnininko Moseso Boydo, alternatyvaus roko grupių „Sports Team“, „Porridge Radio“, „Lanterns On The Lake“, eksperimentinės elektroninės muzikos atlikėjos Annos Meredith, reperių Kano ir Stormzy, elektroninės popmuzikos kūrėjos Georgios, indie folko dainininkės Lauros Marling, Michaelo Kiwanukos, popžvaigždžių Duos Lipos ir Charli XCX darbai.

Pažymėtina, kad daugiau nei pusė pretendenčių šįmet buvo moterys arba grupės, kuriose pagrindinės vokalistės yra moterys.

Britų žiniasklaida akcentuoja, jog tai – ryškus didėjančio dėmesio moterų vaidmeniui muzikos scenoje pavyzdys.

Ankstesniais metais „Mercury“ apdovanojimą yra pelniusios tokios ryškios muzikos pasaulio žvaigždės kaip „Primal Scream“, „Radiohead“, „alt-J“, Jamesas Blake'as, Benjaminas Clementine'as, „The xx“ ir kitos garsenybės. Vienintelė atlikėja, apdovanojimą pelniusi du kartus – PJ Harvey.

Pernai už debiutinį albumą „Psychodrama“ šį apdovanojimą pelnė reperis Dave'as.

Taip pat skaitykite